Відео

Ваза 40 років припадала пилом на кухні. Виявилося, це артефакт династії Цин ціною $1,8 млн (відео)

Ваза відзначена символом, пов’язаним з імператором Цяньлуном – шостим імператором династії Цин.

Королівська синя Китайська ваза XVIII століття, прикрашена золотом і сріблом, багато років стояла на кухні британської сім’ї. Тільки що її продали на аукціоні приблизно за $1,8 млн після того, як історики зрозуміли, що колись вона належала імператору.

Ваза велика, близько 0,6 метра у висоту. Вона відзначена символом, пов’язаним з імператором Цяньлуном — шостим імператором династії Цин. Вона відома тим, що була останньою імператорською династією країни і правила Китаєм з 1735 по 1795 рік. Про це повідомляє аукціонна компанія Dreweatts, яка продала артефакт 18 травня.

Ваза пофарбована в колір під назвою “жертовний синій”. Він названий так тому, що той же відтінок прикрашає частини храму Неба в Пекіні. Саме там імператор Китаю приносив в жертву тварин в надії, що це допоможе забезпечити хороший урожай.

Прикраси на вазі виконані з суміші срібла і золота, на них зображені хмари, журавлі, віяла, флейти і кажани — символи даоських вірувань імператора, які асоціюються з хорошим і довгим життям. Про це розповів фахівець Марк Ньюстед, консультант з азіатської кераміки та творів мистецтва Dreweatts.

Комбінація срібла і золота, використовувана для прикраси вази, «технічно дуже важко таке досягти, і саме це робить її такою особливою та незвичайною», — пояснює Ньюстед, зазначивши, що людині, на ім’я Тан Ів (1682-1756), який був наглядачем імператорської фарфорової фабрики в східному місті Цзіндечжень іноді приписують створення техніки, використаної при виготовленні цієї вази.

За словами Ньюстеда, вона, ймовірно, перебувала в Забороненому палаці, де проживав китайський імператор, або в одному з інших імператорських палаців.

Ваза належала хірургу, який, схоже, купив її на початку 1980-х років, розповів Ньюстед в інтерв’ю Live Science. Після його смерті ваза перейшла до сина. Ні хірург, ні спадкоємець не усвідомлювали істинної цінності, і ваза якийсь час стояла на кухні сина, а Ньюстед вперше побачив її в кінці 1990-х.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button