Відео

У Китаї почервоніло солоне озеро Січі (відео)

Солоне озеро Січі в Китаї, яке часто називають «Китайським Мертвим морем», приваблювало натовпи туристів. Цвітіння водоростей і комахи, що швидко розмножуються, пофарбували його води в яскраві відтінки бузкового, зеленого і жовтого.


Причина рідкісного явища — виду водорості Dunaliella salina, які, за повідомленнями НАСА, виглядають зеленими в морському середовищі, але можуть ставати червоними. В умовах високої солоності і світлової інтенсивності вони починають виробляти захисні каротиноїди в клітинах. Ці рослинні пігменти і відповідають за яскраве забарвлення озера.

Дослідження, проведене фахівцями з Університету Консепсьона в Чилі, показало, що водорості D. salina в даний час є найбільш стійкими до високих концентрацій солей еукаріотами. Їх можна знайти в солоних озерах по всьому світу — в Чилі, Мексиці, Австралії та Ізраїлі.

Деякі штами водоростей можуть накопичувати більше 10 % їх сухої маси ?-каротину, якщо знаходяться під впливом стресових умов, таких як інтенсивне опромінення, висока солоність, нестача поживних речовин або екстремальна температура, що робить їх найбільш багатим природним джерелом цього пігменту. D. salina використовуються в косметиці, полівітаміни і в якості харчового барвника.

Озеро Січі (Xiechi) розташоване поблизу міста Юньчен. Воно утворилося близько 500 мільйонів років тому і протягом 4000 років служило джерелом солі для місцевої громади. Це третє за величиною сульфатне озеро в світі, площа якого становить 120 квадратних кілометрів.

Як і в ізраїльському Мертвому морі, в ньому багато корисних для шкіри мінералів. Але якщо чорна грязь Мертвого моря містить переважно хлориди, то в основі китайського озера — сульфати, завдяки чому воно може підтримувати багате розмаїття флори і фауни.

На жаль, цвітіння водоростей іноді викликає надлишок поживних речовин у воді, що загрожує виникненням мертвої, або гіпоксичної зони. По мірі поширення водоростей їх кількість може досягати мільйонів клітин на мілілітр, пригнічуючи інші форми життя, які вмирають і потім розкладаються бактеріями. Цей органічний розпад виснажує доступний у воді кисень. Багато риб і комах не здатні вижити в таких умовах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments