Наука

Вчені: Антидепресанти становлять смертельну небезпеку

Британські вчені виявили небезпеку антидепресантів для навколишнього середовища, оскільки деякі види препаратів забруднюють воду. Результати своїх досліджень експерти опублікували в науковому виданні Science Alert.

Ученые: Антидепрессанты представляют смертельную опасность

Вчені з Університету Портсмута провели аналіз стічних, підземних і ґрунтових вод, в результаті якого виявили велике забруднення антидепресантами. Крім даної групи ліків, були виявлені і інші сильнодіючі препарати, які негативно впливали на навколишнє середовище. Антидепресанти і подібні ліки порушують природних баланс мікрофлори в ґрунті і підземних водах, що в підсумку може вплинути і на здоров’я людини.

Дослідження показали факт наявності у більшості мешканців забруднених вод зниженого імунітету. Всі вони проживали у водному середовищі з великим вмістом медичної хімії, через яку у риб змінився колір луски, порушилася робота мозку, метаболізм, а також звички харчування. Інша група дослідників з Університету Йорка раніше прийшла до аналогічного висновку, дослідивши птахів. З’ясувалося, що самці-шпаки перестають доглядати за самицями-наркоманками.

Кнопка «Наверх»