Всесвіт

Вчені назвали першу ознаку, за якою треба шукати позаземне життя

Дослідники з Каліфорнійського університету в Санта-Крусі встановили ряд обставин, при яких метан є першою ознакою позаземного життя.

Image by Bela Geletneky from Pixabay

Метан в атмосфері планети може бути ознакою життя, якщо виключити небіологічні джерела, заявили автори нової роботи. На Землі до всіх абіотичних (не органічних) джерел метану відноситься виділення газів з вулканів, гідротермальних джерел із зон субдукції, а також при зіткненні з астероїдами і кометами.

Це відкриття особливо важливо, тому що метан є одним з небагатьох потенційних ознак життя, або біосигналів, які можна легко виявити за допомогою телескопа «Джеймса Вебба».

“Про кисень часто говорять як про один з кращих біосигналів, але його важко виявити”, – говорить Меггі Томпсон, аспірантка з астрономії та астрофізики в Каліфорнійському університеті Санта-Крус

Незважаючи на ранні дослідження про метан, як про ознаку життя, у вчених не було оцінки планетарних умов, які потрібні, щоб зробити висновок — пов’язана його наявність з потенційним позаземним життям чи ні.

Автори нової роботи розглянули різні небіологічні джерела метану, а також оцінили, наскільки вони потенційно активні і чи можуть створити атмосферу, багату цим газом. До них відносяться вулкани, реакції в серединно-океанічних хребтах, гідротермальних джерелах, зонах тектонічної субдукції, а також зіткнення з кометами або астероїдами.

Метан називають біосигналом, тому що він нестабільний в атмосфері і його наявність треба постійно підтримувати.

У дослідженні підкреслюється, що необхідно враховувати всю інформацію про планету, перш ніж робити висновки про потенційну наявність життя. Автори дійшли висновку, що для скелястої планети, що обертається навколо зірки, подібної до Сонця, наявність метану в атмосфері – це біосигнал. За умови, що в атмосфері також є вуглекислий газ, а метану більше, ніж монооксиду вуглецю. Останнє з’єднання в списку утворюється, коли на планеті активно вивергаються вулкани.

“Одна молекула не дасть вам відповіді – ви повинні враховувати всі дані про планету”, – говорить Меггі Томпсон, аспірантка з астрономії та астрофізики в Каліфорнійському університеті Санта-Крус


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button