Наука

Нове дослідження спростовує теорію про передачу світлової енергії

Нове дослідження, опубліковане в “Журналі органічної хімії” спростовує теорію про передачу світлової енергії, яку розробив фізик-хімік Теодор Ферстер ще 70 років тому.

Хімік Хайнц Лангалс експериментально спростував загальноприйняту теорію про передачу світлової енергії, використовуючи синтез тестових молекул. Він показав, що насправді енергія передається через молекулярні вібрації – подібно до того, як підлога сцени може передавати вібрації рояля до віолончелі, що стоїть на платформі. Цей процес може бути нанорозмірним, тому вчений впевнений, що його відкриття буде особливо корисним для подальшого розвитку оптичних технологій.

Коли світло зустрічається з матерією – наприклад, з сонячним світлом, яке падає на поверхню Землі, – воно в основному поглинається і швидко перетворюється в тепло. Однак в деяких випадках світлова енергія також передається між молекулярними структурами. Наприклад, коли пігмент, збуджений світлом, передає енергію іншому пігменту. Прикладом цього процесу є фотосинтез.

У численних технологічних розробках використовуються ця передача енергії. Теорію про цей процес розробив ще 70 років тому фізик-хімік Теодор Ферстер. Відповідно до резонансної передачі енергії Ферстера (FRET) світлова енергія передається без випромінювання за допомогою резонансу через невеликі молекулярні дипольні антени, тобто за допомогою електромагнітних взаємодій. Проте нове дослідження змінює уявлення наукової спільноти про цей процес.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button