Наука

Вчені розповіли, чому у багатьох єгипетських статуй відсутній ніс

Від статуй фараонів до скульптур богів і богинь, яким поклонялися ці правителі, є особливість, яка притаманна багатьом древнім єгипетським творам мистецтва, що дійшли до наших днів,- у них відсутні носи. Це можна легко пояснити впливом часу, проте експерти вважають всьому виною «умисне руйнування. Відповідна інформація опублікована у зарубіжному виданні Dailymail.

За словами куратора Бруклінського музею Едварда Бляйберга (Edward Bleiberg), який розслідував дивне явище, видатні елементи статуй, такі як ніс, можуть легко руйнуватися в результаті природних явищ, особливо протягом тисячоліть, коли багато хто з них залишалися незахищеними, однак розбиті носи також часто зустрічаються у персонажів, вирізаних на плоских плитах. Експерт зазначив, що ця форма ушкоджень могла бути результатом дій грабіжників могил, які намагаються перешкодити злим духам мстити людям.

Фахівець розповів, що для древніх єгиптян скульптури вважалися свого роду посудиною для душі людини, якими вони зображували або для якого були створені. Розгромивши частину статуї, грабіжники могил, ймовірно, вважали, що їм вдалося «знищити силу зображення». Пошкоджена частина тіла більше не могла виконувати своє призначення, таким чином, статуя зі зруйнованим носом втрачала здатність «дихати».

Виконавши цей акт вандалізму, мисливці за скарбами отримували гарантію того, що «пограбований» дух не прийде за ними і почне мстити.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button