Технології

Вчені розробили антибактеріальну маску з графена

Її антибактеріальна ефективність може досягати практично 100%

Захисні маски є важливим інструментом в протидії поширенню коронавірусної інфекції. Але при неправильній експлуатації або утилізації маски можуть надавати зворотний ефект. Так, вченими була розроблена антибактеріальна маска з графену. Повідомляється, що її антибактеріальна ефективність становить 80%, а при знаходженні упродовж 10 хвилин на сонці вона може і зовсім досягати практично 100%.

На цей час дослідники провели кілька тестових випробувань, які порадували багатообіцяючими результатами. Так, маски впоралися з ліквідацією двох видів коронавірусів. Крім того, перевагою таких масок є те, що вони легко виробляються, а для їх створення не потрібно великої кількості грошей.

Причому для створення даних масок вчені користуються власним, спрощеним методом отримання графену з використанням лазера. “Завдані лазером графенові маски можна використовувати повторно. Якщо для виробництва графену використовуються біоматеріали, це може допомогти вирішити проблему з пошуком сировини для масок. І це може зменшити вплив на навколишнє середовище, яке засмічується одноразовими масками “, – поділився один з творців маски.

Натхнення: www.ferra.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button