Технології

«Металеве скло» міцніше сталі і гнучке як гума

Дослідники знайшли спосіб перетворити особливий тип матеріалу під назвою «металеве скло» в щось більш міцне і піддатливе. Дослідники заявляють, що можуть створити матеріал, який був би міцніший від сталі, та одночасно піддатливим як гума.

5900cd8387c95eec78f28dc7828ea4b0

Так що таке металеве скло? При певних умовах метал також може формуватися як скло, набуваючи властивості, що роблять його ідеальним для електричних трансформаторів і інших інноваційних застосувань. Металеве скло відоме з 1960 років. Однак ці матеріали дорогі у виробництві, і деякі в виробництві ефективніші, ніж інші.

Новий процес створення матеріалу заснований на комп’ютерному моделюванні. Це веде до появи субстанції у формі рідкого металу (як не згадати «Термінатор-2»). Такий типу матеріалу стає піддатливим при нагріванні, і йому можна надати майже будь-яку форму. Також він дуже міцний — іноді втричі перевершуючи за міцністю сталь. Хоча форми металевого скла вже існують, новий процес і прогнозована модель приведуть до появи більш ефективних форм.

До сьогоднішнього дня інші сплави металевого скла були дуже затратні в виробництві, і могли бути використані тільки в дорогих високоякісних продуктах. Наприклад, виштовхуючі штифти в айфонах з цього типу речовини, як і пружини дорогих швейцарських годинників, медичні імплантати або тенісні ракетки.

Новий матеріал дешевий у виробництві, і це обіцяє нову революцію в матеріалознавстві, зокрема, у виробництві персональних електронних пристроїв.

Кнопка «Наверх»
Закрыть