Відео

Вчені створили модель зіткнення галактик

Це дуже довгий процес. Він триває сотні мільйонів років, і вже з цієї причини, шанси побачити його від початку до кінця немає ні в кого з нас. Це не значить, що цей процес не можна реконструювати, взявши за основу для моделювання різні його стадії, видимі на небі зараз.

Саме це і зробили автори красивої відеореконструкції, що пропонується вашій увазі. Їх моделі час від часу змінюються фотографіями реальних об’єктів, зробленими приблизно одночасно — з точністю до декількох років. На них зображені різні галактики, що перебувають у процесі злиття, який завершиться через мільйони років. Точніше, він, в більшості випадків, вже завершився, але його результати зможуть спостерігати тільки наші дуже віддалені нащадки.

Треба зауважити, що зіткнення галактик не означає якихось поганих наслідків для їх мешканців. Матерія в космосі розподілений вкрай нерівномірно, якщо уявити собі Сонце розміром з невелику монету, то найближча зірка приблизно таких же розмірів буде розташована в сотнях кілометрів від нас. Тому зіткнення зірок вкрай малоймовірно, а те, що багато з них злегка змінять напрямок свого руху, гіпотетичними інопланетянами буде сприйматися з живим науковим інтересом — не більш того.

Кнопка «Наверх»