Всесвіт

Вчені виявили гравітаційні хвилі в фотосфері Сонця

Вчені з Європейського космічного агентства (ЄКА) підтвердили існування альвенівських хвиль на Сонці. Вони можуть переносити енергію на дуже великі відстані.

Дослідники підтвердили існування магнітних плазмових хвиль, відомих як альвеновські хвилі, у фотосфері Сонця. Дослідження, опубліковане в журналі Nature Astronomy, дає нове уявлення про це явище, яке в 1947 році відкрив лауреат Нобелівської премії Ханнес Альфвен.

Величезний потенціал цих хвиль полягає в їх здатності переносити енергію та інформацію на дуже великі відстані завдяки магнітній природі. Виявлення цих хвиль в сонячній фотосфері, найбільш нижньому шарі атмосфери зірки, є першим кроком до використання властивостей цих магнітних хвиль.

Здатність альвенівських хвиль переносити енергію також становить інтерес для сонячної та плазмової астрофізики, оскільки вона може допомогти пояснити екстремальний нагрів сонячної атмосфери – загадку, яка залишається невирішеною вже більше століття.

У цьому дослідженні вчені використовували спостереження сонячної атмосфери з високою роздільною здатністю, виконані за допомогою гамма-телескопа IBIS Європейського космічного агентства, щоб довести існування антисиметричних торсіонних хвиль. Вперше про їхнє існування вчені припустили 50 років тому.

Вони також виявили, що ці хвилі можна використовувати для вилучення величезної кількості енергії з сонячної фотосфери, що підтверджує потенціал цих хвиль для широкого кола дослідницьких областей і промислових застосувань.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button