Земля

Вчені попередили про непердбачуванні пожежі цього літа

Лісові пожежі, які тліли взимку під землею, можуть поновити традиційні сезони пожеж.

Sippakorn Yamkasikorn / Unsplash

Взимку пожежі зазвичай припиняються. Але в північних лісах пожежі, немов зомбі, просто не вмирають. Ці пожежі можуть спалахувати через рік, а їх площа в деяких регіонах може становити до 38% від загальної площі лісових пожеж.

Оскільки клімат в північних широтах змінюється, зомбі-пожежі можуть виникати частіше і прискорити глобальне потепління через викид більшої кількості парникових газів.

В землі пожежі виживають внаслідок багатого вуглецем палива – торфу. При цьому вони переміщуються, проходячи за зиму від 100 до 500 метрів. Навесні пожежі знову спалахують задовго до початку сезону пожеж.

Еколог Ребекка Шолта з Амстердамського університету Вріє і її колеги, вивчаючи знімки Землі з орбіти, помітили дивну закономірність. «Мій консультант зауважив, що часом нові пожежі з’являлися недалеко від торішніх», – говорить вона. Північні пожежі зазвичай виникають в результаті удару блискавок або з вини людини. Але місцеві пожежники підтвердили, що ні блискавки, ні люди в цих випадках не були винні.

Щоб знайти докази існування підземних пожеж, дослідники зіставили звіти пожежників з даними з супутників. Вони шукали пожежі, які починалися неподалік від торішніх. В результаті вчені виявили, що зомбі-пожежі найчастіше виникають після більш теплого літа.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button