Земля

Вчені виявили секретний тунель у будівлі парламенту Великобританії

Вчені виявили секретний тунель у будівлі парламенту Великобританії. У таємному приміщенні збереглися записи минулого століття і цінні знахідки для сучасних істориків.

Британські історики дізналися про існування секретного тунелю близько 70-ти років тому під час першої реставрації парламенту після Другої світової війни. В архіві повідомляється, що прохід в кімнату був замурований. Вчені скористалися нотатками своїх попередників, які залишили підказки в цінних документах і паперах, з метою відшукати вхід і детально досліджувати приміщення за таємними дверима будівлі.

Як з’ясувалося, вхід був прихований за дерев’яними панелями і був замкнений на унікальний за своїми розмірами замок. За словами вчених, їм довелося виготовити спеціальний ключ для особливо мініатюрного замкового отвору. Після того, як історики увійшли в таємну кімнату, перше, що вони виявили – дверні петлі на дальній стіні, в якій, найімовірніше, раніше був основний прохід у Вестмінстерський зал.

У таємному тунелі збереглися записи 1950 року, один з яких повідомляв, що кімната була замурована Томом Портером — «шанувальником темного елю». Фахівці припустили, що саме будівельники післявоєнного періоду, які брали участь у відновлювальних роботах будівлі парламенту, прибрали основні двері в зал переговорів.

Крім того, вчені виявили робочий вимикач з написом державної належності, який підтверджує здогадки істориків про те, що кімната регулярно відвідувалася королівськими спікерами та іншими членами парламенту Великобританії.

Натхнення: dni24.com

Кнопка «Наверх»