Наука

Вчені зробили клей з поліетиленових пакетів

Хіміки з Каліфорнійського університету в Берклі змогли переробити використаний поліетилен в клей.

Незважаючи на те, що в восьми штатах США заборонили одноразову пластмасу, пакети й інше поліетиленове пакування все ще засмічує звалища і забруднює водойми.

Одна з основних проблем, пов’язана з переробленням поліетилену полягає в тому, що його не переробляють в товари першої необхідності. З пластмаси роблять, наприклад, палуби або будівельні матеріали.

Новий хімічний процес, розроблений в Каліфорнійському університеті в Берклі, може зробити з поліетиленового пластика хороший клей.

Більшість пластмас при повторній переробці подрібнюють: в цьому процесі губляться основні властивості пластика, наприклад, простота обробки і пластичність. Попри те, що нові методи можуть розщеплювати пластмаси на їх хімічні складові для того, щоб робити з цього паливо або мастильні матеріали, все одно ці продукти мають низьку цінність і можуть становити небезпеку для навколишнього середовища.

Хімічний процес, розроблений групою вчених, зберігає багато початкових властивостей поліетилену, але додає до полімеру хімічну групу, яка змушує його прилипати до металу. Модифікований поліетилен можна фарбувати навіть латексом на водній основі. Латекс легко відшаровується від стандартного поліетилену низької щільності.

Вчені зробили клей з поліетиленових пакетів

Незважаючи на те, що цей процес ще не є економічним для промислового використання, дослідники вважають що його можна поліпшити й модифікувати, щоб отримати інші корисні властивості.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments