Земля

Вчені вивчили спосіб добувати елемент для «зеленої» енергії

Вчені з Ірландії відкрили спосіб утворення мінералу, який потрібен для виробництва екологічно чистої енергії. Тепер його можна виготовити в лабораторії.

Дослідники з Трініті-коледжу в Дубліні відкрили механізми утворення рідкоземельного елемента (РЗЕ), котрий має попит у використанні в «зеленій» енергетиці й високотехнологічних галузях.

Їх відкриття має важливі економічні наслідки, гідної альтернативи РЗЕ не існує. Вони незамінні завдяки здатності формувати маленькі й дуже потужні магніти, необхідні для розумних пристроїв і виробництва низьковуглецевої енергії (в електроніці, вітряних турбінах, гібридних автомобілях).

Через те, що дослідники не знають як утворюються більшість рідкоземельних мінералів, тільки три з них використовуються в комерційному виробництві. Бастназіт є основним цінним мінералом. Вивчаючи як вода, що містить РЗЕ, взаємодіяла з кальцитом, група виявила новий спосіб утворення бастназіта – його можна повторити в лабораторії.

Вчені також зазначили, що попит на цей мінерал для високотехнологічної продукції з роками стає дедалі більшим, тому дослідники повинні знати способи як він утворюється. Це породжує значну конкуренцію, тому що багато елементів стали дуже цінними.

«На жаль, видобуток і перероблення РЗЕ дороге як у фінансовому, так і в екологічному плані, тому така робота важлива для кращого розуміння механізмів утворення бастназіту, що, в свою чергу, допомагає нам удосконалювати існуючі методи видобутку і перероблення, а надалі – виробництва », – відзначають вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button