Наука

Великий Бар’єрний риф можна відвідати за допомогою підводного робота

Сервіс Teleportal.Fish дає можливість кожному, у кого є комп’ютер, віртуально відвідати Великий Бар’єрний риф за допомогою підводного робота з дистанційним управлінням.

Створена австралійським режисером-документалістом Адамом Кроппом, система містить два Osibot Heavy ROV (Remotely Operated Vehicles, дистанційно керовані апарати). Автор проєкту планує, що в кінцевому підсумку для користувачів буде доступний більший парк роботів.

Обидва ROV прив’язані до базової станції, яка знаходиться в 30 км від берега в Арлінгтонському рифі на крайній півночі Квінсленда, Австралія. Ця станція використовує сонячні батареї для зарядки акумуляторів транспортних засобів, а також підтримує підключення ROV до інтернету через 4G.

Використовуючи онлайн-портал, користувачі, що знаходяться в будь-якій точці світу, можуть управляти одним з ботів – днем  або вночі, переглядаючи відео в реальному часі з ширококутної камери 1080p на екрані домашнього комп’ютера. Роботом можна керувати, використовуючи ті ж клавіші клавіатури, які зазвичай використовуються в іграх. Максимальна відстань від станції – 100 м будь-якому напрямку.

Поряд з HD-камерою ROV також оснащені світлодіодними прожекторами. Максимальна швидкість апарату – 3 вузли (5,6 км / год).

За даними компанії Teleportal.Fish, годинне занурення коштує від $ 22 до $ 37. На порталі також є менш дорогою анімаційний симулятор, де у нових користувачів є можливість навчитися управляти одним з ROV, перш ніж випробувати його в реальному океані.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button