Наука

Носіння одягу може виділяти велику кількість мікроволокон у навколишнє середовище

Носіння одягу виділяє велику кількість мікроволокон тканини в навколишнє середовище. Про це пише Phys.org з посиланням на дослідження команди вчених з Інституту полімерів, композитів і біоматеріалів Національної дослідницької ради Італії (IPCB-CNR) і Плімутського університету.

В рамках дослідження дві групи вчених в лабораторних умовах порівняли чотири різні предмети одягу з різних матеріалів і проаналізували, скільки мікроволокон з них потрапило в навколишнє середовище під час носіння, а також у прання.

Виявилося, що під час звичайного прання при температурі 40 °С виділяється до 4 тис. мікроволокон на грам тканини, тоді як в звичайний час ці матеріали у середньому викидає до 400 мікроволокон на грам тканини всього за 20 хвилин звичайної активності.

Ношение одежды может выделять большое количество микроволокон в окружающую средуТканини, використані в цій роботі

Згідно з цим дослідженням, щорічно від прання кожна людина викидає в навколишнє середовище більше 300 млн поліефірних мікроволокон, а під час носіння одягу — до 900 млн. При цьому найбільш забрунюючим виявився одяг з поліестеру і бавовни, а менше — з поліефіру.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button