Всесвіт

Відео відтворює небезпечну подорож Аполлона 13 навколо Місяця (відео)

Астронавти на борту космічного корабля «Аполлон-13» пережили вибух і скоротили подачу кисню для своєї складної подорожі, 14 квітня 1970 року: 25-хвилинний прохід над протилежною стороною місяця, без зв’язку з Землею.

Тепер ви можете побачити частину тих чарівних видів, які астронавти Аполлона-13 спостерігали на зворотному боці Місяця завдяки новому відео, яке надано Місячним розвідувальним орбітальним апаратом НАСА (LRO).

LRO оптимізований для збільшення невеликих цілей на поверхні Місяця. Дані з космічного корабля використовувалися для всього: від виявлення постійно затіненого водяного льоду, для потенційного використання в майбутніх місіях по приземленню людини, до фотографування посадкових майданчиків Аполлона з 1960-х і 1970-х років.

Екіпаж Аполлона-13 ніколи не мав можливості приземлитися на Місяць. Їх корабель знаходився на шляху до Місяця, коли 13 квітня 1970 року в сервісному модулі вибухнув балон з киснем, що змусило планувальників місії терміново шукати резервний план. На щастя, космонавти не постраждали при вибуху. Але пошкодження розірвало лінії від кисневого бака і пошкодили космічний корабель командного модуля, названий Одіссей. Цей модуль був розроблений, щоб провести астронавтів через атмосферу Землі в кінці місії.

НАСА повинно було швидко з’ясувати, як підтримати астронавтів протягом чотирьох днів по дорозі додому, оскільки вони вже не могли сідати на Місяць. Агентство доручило астронавтам включити інший непошкоджений космічний корабель у польоті – місячний модуль «Водолій» – і зробити кілька включень двигуна за допомогою спускного двигуна цього модуля. Запуски двигуна були необхідні, щоб завершити шлях космонавтів у космос, провести їх навколо Місяця і повернути на Землю. Виконання екстреного розвороту після вибуху було неможливо, тому що тільки у «Одіссея» був досить потужний двигун для цього, і передбачалося, що цей двигун був пошкоджений під час вибуху.

З космонавтами, що вже знаходилися в такій небезпеці, спостереження за Місяцем додав ще один стрес – екіпаж не міг спілкуватися з Землею протягом цього часу. Однак все пройшло добре і це нове відео у 4K від LRO показує приголомшливі деталі поверхні, які вони бачили на протилежній стороні місяця.

На відео ви можете побачити кратери на дальній стороні Місяця, що пропливають вздовж горизонту, коли космічний корабель пролітає над нашим супутником, вік якого 4,5 мільярда років. Камера ненадовго затримується на кратері з горою в центрі. І незабаром настає той особливий момент, коли Земля спливає над горизонтом, так що ви можете знову побачити свій дім.

«Це відео використовує дані, зібрані кораблем Lunar Reconnaissance Orbiter, щоб відтворити деякі приголомшливі види Місяця, які астронавти Аполлон-13 бачили під час своєї небезпечної подорожі зі зворотної сторони Місяця в 1970 році, повідомили в Goddard Space Flight Center НАСА.

Вони також відзначили, що астронавти не бачать місяць так швидко, як глядачі у відео. «Весь запис був прискорений – він не відображається в режимі реального часу», – додали в центрі.

Незважаючи на перетворення в рятувальний пристрій корабля, який призначався для посадки космонавтів на Місяць, місячний модуль Apollo 13 Акваріус працював неймовірно добре під час всієї місії. Астронавти Аполлона-13 – Джим Ловелл, Фред Хайз і Джек Свігерт – щасливо дісталися до дому, отримавши лише незначні травми, незважаючи на те, що прожили чотири дні на космічному кораблі з невеликою кількістю тепла чи води. Ловелл і Хейз все ще беруть участь у публічних заходах у віці 91 86 років відповідно; Свігерт помер від раку у 1982 році у віці 51 року.

У квітні цього року виповнюється 50 років місії «Аполлон-13». Самі астронавти будуть брати участь у заходах в штаті Нью-Йорк, Флориді і Канзасі протягом місяця.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button