НаукаТехнології

Фізики будуть використовувати лід в якості палива для термоядерного реактора

Фізики назвали лід ідеальним паливом термоядерного реактора. Розрахунки міжнародного колективу фізиків під керівництвом Егемен Колемена, професора Прінстонського університету (США), опублікувало видання Nuclear Fusion.

Зазвичай вчені в експериментах по створенню термоядерних реакторів і токамаків використовують газоподібний водень як основний тип палива. Міжнародна група фізиків з Прінстонського університету вже кілька років проводить експерименти на токамаці DIII-D. Вчені перевіряють роботу одного з ключових компонентів майбутнього устрою — системи введення палива в реактор.

У ході дослідження вчені представили заміну традиційним газовим інжекторам — спеціальну крижану гармату, яка може розганяти мікроскопічні гранули льоду до швидкості 1 км/с, після чого вже вводити їх всередину хмари з плазми всередині токамака.

Такий вид палива дозволить збільшити продуктивність токамака, вважають вчені.

В кінці минулого року китайські фізики розігріли плазму всередині надпровідної установки East для термоядерного синтезу до 100 млн градусів Цельсія. Це в шість разів вище температури сонячного ядра, яке нагрівається до 15 млн градусів Цельсія.

Заряджені і нагріті частинки плазми в токамаці утримуються за допомогою магнітних полів, які з’являються від самої плазми. Це дозволяє забезпечувати постійний нагрів атомів і утримувати кільце плазми на одному місці. При цьому вчені в аналогічному німецькому токамаці утримують плазму за допомогою магнітних котушок — вони роблять атоми набагато стабільнішими, однак, не дозволяють нагріти плазму до над температур.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button