Земля

Виявлено мікроб, здатний зупинити малярію

Група кенійських і британських ентомологів виявила мікроб, який заражає комарів-анофелесів, та, ймовірно, зможе зупинити поширення малярії.

Спороутворюючий одноклітинний мікроорганізм, який отримав назву Microsporidia MB, вчені виявили досліджуючи популяцію малярійних комарів у Кенії. З’ясувалося, що у заражених мікроорганізмами комарів відсутній паразит Plasmodium falciparum, який викликає малярію. Коли ж цих комарів в лабораторних умовах спробували інфікували паразитом, то не знайшли ознак його розмноження в організмі комах.

Механізм дії мікроба на організм комара вчені до кінця ще не вивчили, але змогли встановити, що присутність Microsporidia MB підвищує експресію декількох генів, пов’язаних з імунітетом і травленням, а розмноження Plasmodium falciparum відбувається якраз в шлунку комахи.

Ентомологи майже впевнені, що відкрита ними бактерія здатна допомогти в боротьбі з поширенням малярії так само, як це роблять бактерії-вольбахії у випадку лихоманки денге.

Самим малярійним комарам Microsporidia MB ніякої шкоди не завдає, принаймні, ніяких ознак цього дослідники не виявили. А це означає, що популяцію комарів можна штучно заражати мікроорганізмом не побоюючись за порушення природного балансу.

За даними ВООЗ, малярією в 2018 році в світі перехворіло близько 228 мільйонів людей, 405 тисяч з них померло. Це захворювання залишається одним з найбільш важких і поширених, загрожуючи половині населення Землі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments