Наука

Вироблення енергії з розсіяного тепла збільшили в 100 разів

Вчені з Університету Колорадо в Боулдері в 100 разів підвищили вироблення енергії з розсіяного тепла за допомогою нових оптичних антен.

Для того, щоб виробляти електрику з розсіюваного тепла, яке просто відлетіло б в простір, потрібні випрямляючі антени, або ректени.

Вчені створили ректенну, і, щоб збирати якомога більше енергії, потрібно використовувати найменший за розміром елемент. Однак необхідно було вирішити проблему зростання опору в міру зменшення елементів.

Дослідники розповіли про елемент, заснованому на тунельному ефекті. Це означає нульовий опір переходу електрона і різке підвищення рівня вироблення. Отримати такий ефект дослідники змогли після того, як між контактами переходу створили зазор між двох шарів діелектрика – так звану квантову яму. Підбір зазору і товщини діелектриків був такий, що електрон тунелювався з одного контакту на інший, як би проходячи крізь стіну.

Далі автори протестували масив з більш ніж 250 000 ректенн в формі метеликів, зроблених з нікелю, оксиду нікелю, оксиду алюмінію, хрому та золота. Всі вони були розміром близько 11 нм в довжину і 6 нм в ширину. В результаті конструкція показала ефективність перетворення в 100-1000 разів більше, ніж попередні оптичні ректенни.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button