Наука

Вчені придумали новий спосіб передбачити, наскільки погіршиться стан пацієнта з COVID-19

Для деяких пацієнтів COVID-19 може привести до важкої пневмонії або навіть смерті. Інші переносять хворобу безсимптомно. Діагностичний інструмент, який використовується вже давно, допоможе лікарям передбачити, погіршиться стан пацієнта, якщо той заразиться коронавірусом.

Дослідники з Policlinico San Matteo в Павії, Італія, розробили метод з використанням ультразвукової візуалізації для оцінки стану легенів пацієнта. Здатність передбачити, коли стан пацієнта погіршиться, допоможе лікарям заздалегідь підготуватися до інтенсивного догляду за важкохворими пацієнтами.

Презентація Умберто Сабатіні «Чи є УЗД легенів предиктором погіршення стану у пацієнтів з COVID-19?» представлена на 179-их зборах Американського акустичного товариства (Acoustical Society of America, ASA).

Дослідники протестували інструмент на 52 пацієнтах, які були госпіталізовані в лікарні Сан-Маттео в період з 15 березня по 29 квітня. Вони проводили ультразвукове дослідження (УЗД) легенів пацієнтам після прибуття і перед випискою, щоб отримати уявлення про стан органів дихання. Використовуючи 14-бальну систему оцінки для легенів, дослідники шукали аномалії, такі як порушення плеври, і привласнювали кожній ділянці оцінку від 1 до 3 в залежності від його ступеня пошкодження.

Вчені придумали новий спосіб передбачити, погіршиться стан пацієнта з COVID-19
Використовуючи 14 балів в легенях, дослідники шукали аномалії і привласнили кожній точці оцінку з 3 в залежності від її серйозності. Склавши всі бали, вони виявили, що загальний бал по УЗД легенів був вищий у тих, у кого результат COVID-19 погіршився. Надано: Умберто Сабатіні

Підсумовуючи всі бали, дослідники виявили, що загальний бал по УЗД легенів був вищий у тих, у кого COVID-19 протікав особливо важко. Таким пацієнтам потрібен додатковий кисень, реанімація, деякі з пацієнтів не виживали. Імовірність того, що пацієнтам з трьома сильно пошкодженими ділянками легенів (з оцінкою 3) потрібно ШВЛ або вони не виживуть, була вище в 6 разів більше, ніж у інших пацієнтів.

На основі своїх результатів дослідники запропонували графік, який може допомогти лікарям обчислити вірогідність погіршення стану пацієнта на основі результатів УЗД легенів.

Діагностика допоможе лікарям швидко оцінити і передбачити, наскільки погіршиться стан пацієнта через COVID-19. Крім того, такий тест дуже економить час, оскільки виконується швидко. Сканування кожної ділянки займає 10 секунд, в результаті чого всі дослідження тривають всього 15-20 хвилин.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button