Авто

Виробництво електромобілів виявилося на 63% бруднішим, ніж автомобілів з бензиновими і дизельними моторами

Випуск «екологічно чистих» транспортних засобів виявився не таким вже «зеленим», як вважає багато хто.

Polestar

Електромобілі, при детальному вивченні всіх аспектів їх виробництва й експлуатації, виявляються не таким вже екологічним видом транспорту.

Все більше країн світу заявляють про намір заборонити продаж нових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння в найближчі десятиліття, але наукові дослідження показують, що такий крок не допоможе екології. Зовсім навпаки – виробництво електромобілів більш шкідливо для природи, ніж випуск бензинових і дизельних машин.

Як повідомляє The Daily Mail, в дослідженні, проведеному на замовлення Honda, Aston Martin, Bosch і McLaren, фахівці наочно показали, що електромобілі на стадії виробництва виділяють більше вуглекислого газу, ніж традиційні автомобілі. Випуск електричного Polestar 2 (на заголовному фото) призводить до появи 24 тонн вуглекислого газу, а виробництво Volvo XC40 «обходиться» всього в 14 тонн. При цьому на Polestar 2, який спочатку на 63% «бруднішим», треба проїхати не менше 78 тисяч кілометрів, щоб вуглецевий слід електромобіля виявився меншим, ніж у машини з бензиновим або дизельним мотором. Аналогічна ситуація і в порівнянні обсягів викидів при виробництві хетчбека Volkswagen Golf і його електричної версії Volkswagen e-Golf.

Volvo

Депутат від лейбористів Метт Вестерн, голова Всепартійної парламентської автомобільної групи, підкреслив, що прагнення Великобританії з 2030 року заборонити продаж нових бензинових і дизельних автомобілів як мінімум в короткостроковій перспективі призведе до збільшення шкідливих викидів в атмосферу Землі.

Нагадаємо, раніше шведський виробник електромобілів Polestar повідомив, що транспортні засоби з електричною силовою установкою залишають більший «вуглецевий слід», ніж традиційні автомобілі з ДВЗ. В процесі експлуатації транспорту ситуація змінюється лише при дотриманні ряду умов.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button