Наука

Мікробом кишечника пов’язаний з проблемами зі сном

Щоб добре висипатися, потрібно правильно харчуватися

Японські дослідники з Цукубського університету з’ясували, що зміна мікробіому кишечника може привести до проблем зі сном.

Image by Free-Photos from Pixabay

Раніше вчені вже спостерігали зв’язок між зміною мікробіому кишечника і захворюваннями легенів і навіть нервової системи. Нове дослідження, опубліковане в журналі Scientific Reports, показує, що виснаження різноманітності мікроорганізмів в кишечнику також призводить до порушення сну.

Щоб це з’ясувати, японські дослідники протягом чотирьох тижнів давали групі мишей великі дози антибіотиків, які знищували кишкові мікроорганізми тварин. Після цього вчені порівняли мікробіом цих мишей з мікробіому мишей з контрольної групи. Вчені виявили великі відмінності в їх метаболітах (побічні продукти перетравлення їжі).

Потім команда визначила, за що відповідають ці метаболіти. Виявилося, що вони допомагають генерувати нейротрансмітери. Зокрема, вони допомагали виробляти серотонін з триптофану. Також було виявлено, що у мишей, які брали антибіотики, було мало метаболітів вітаміну B6, які прискорюють вироблення серотоніну і дофаміну.

Після цього дослідники проаналізували сон мишей і виявили, що у тварин, яких годували антибіотиками, порушилися цикли сну / неспання. Вони також частіше переключалися між фазами швидкого і повільного сну. Вчені вважають, що це пов’язано з нестачею серотоніну. Однак точний механізм ще належить з’ясувати.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button