Поради

Вишиванка — актуальний стиль: правила вибору

Якщо раніше національний одяг був обов’язковою частиною на День Незалежності України та інших народних свят, сьогодні його популярність зростає з кожним днем. Особливим попитом користуються чоловічі вишиванки, які нині знаходяться в рейтингу найбільш модних трендів. Купити такий виріб сьогодні можна без проблем як в магазині, так і на спеціалізованих сайтах в інтернеті.

Призначення такого одягу

Прикрашені традиційним орнаментом сорочки сьогодні охоче надягають люди різного віку на наступні заходи:

• весілля;
• хрестини;
• зустрічі з друзями;
• сімейні торжества;
• корпоративні вечірки;
• концерти і рок-фестивалі.

Одним словом, стилізована вишиванка сьогодні є універсальним варіантом святкового гардероба для модників і модниць. Тому до вибору даного елемента одягу потрібно поставитися дуже відповідально.

Правила вибору

Вітчизняні дизайнери від світу моди вважають, що у національної української сорочки велике майбутнє. Але даний атрибут гардероба потрібно правильно вибирати. Експерти радять звертати увагу на наступні критерії:

1. Тип вишивки. Звичайно, перевагу варто віддавати виробам ручної роботи, хоча такі варіанти відрізняються значною вартістю. Але треба віддати належне і машинній вишивці, яка використовується при виробництві великих партій вишиванок. Серед величезного асортименту подібної продукції можна підібрати прийнятний за вартістю варіант з оригінальним візерунком. Відрізнити ручну роботу від машинної вишивки легко, якщо досліджувати виворіт вироби: виконаний машиною візерунок виглядає практично однаково на двох сторонах.
2. Характер орнаменту. Розібратися в тонкощах вишивки можуть тільки фахівці. Старовинні вишиванки, які дивом збереглися в бабусиних скринях, вартують сьогодні недешево, тому що така річ має культурну цінність. Правда, знайти сьогодні такий рідкісний екземпляр в хорошому стані вкрай важко. З цієї причини модникам варто звернути увагу на вироби талановитих майстринь, які шиють і вишивають ексклюзивні варіанти одягу.
3. Якість тканини. В ідеалі вибирати вишиту національним візерунком сорочку з домотканого полотна, хоча фабрична лляна тканина теж виглядає добре. Для урочистих випадків можна підібрати модель з шифону або тонкої бавовни. Прекрасний зовнішній вигляд у виробів зі змішаних тканин. Вони не вимагають особливого догляду, але відмінно переносять машинне прання. Такі речі коштують недорого, але вони можуть викликати роздратування на шкірі. Тому при виборі вишиванки фахівці рекомендують уточнювати у продавця відсоток вмісту синтетики в тканини.
4. Тип вишивки. Вартість сорочки безпосередньо залежить від площі і техніки вишивки. Більш дорогий варіант — це нанесення візерунка на розкроєну тканину, а бюджетний варіант, коли нашивається окремий фрагмент викрійки на готовий виріб. Такий тип має перевагу тому, що при пошкодженні шматок тканини можна відпороти, щоб замінити новою вишивкою.
5. Щільність вишивки. Від цього показника залежить термін служби виробу. Тобто, чим щільність вища, тим довше сорочка буде носитися.
6. Колір виробу залежить від особистих переваг. Але сьогодні в трендах вишиванки для чоловіків чорного кольору. Але при виборі завжди потрібно виходити, для яких заходів буде використовуватися атрибут одягу. Класична біла сорочка актуальна для будь-яких урочистостей.

Використовуючи перераховані критерії, можна без зусиль підібрати якісний недорогий виріб, який підійде до святкового гардероба. Але, комплектуючи наряд, завжди потрібно враховувати характер заходу, оскільки кожен вишитий на сорочці орнамент наділений особливим змістом.

Кнопка «Наверх»
Закрыть