Земля

Вітри можуть виштовхувати бактерії на висоту більше 120 км над поверхнею Землі

Вчені з Великобританії довели, що сильні вітри в атмосфері в змозі виштовхувати бактерії на висоту понад 120 км.

Дослідники з центру теоретичної фізики Хіггса у Великобританії знайшли докази того, що сильні вертикальні вітри у верхніх шарах атмосфери можуть виштовхувати бактерії на висоту більше 120 км. Результати опубліковані в журналі Proceedings of the Royal Society A.

Протягом багатьох років наукове співтовариство вважало, що біосфера Землі простягається приблизно на 75 км над її поверхнею. Пізніші дослідження показали, що вона може бути вище-можливо, до 120 км. Це пов’язано з тим, що на цих височинах були виявлені зразки бактерій. Як не дивно, астронавти на борту МКС, орбіта якої знаходиться на висоті понад 400 км, виявили бактерії, що чіпляються за зовнішню частину конструкції. Попередні дослідження також показали, що як у верхній мезосфері, так і в термосфері дмуть сильні вертикальні вітри. У новій роботі дослідники задалися питанням, чи можуть сильні вітри, видувати бактерії вище, ніж вважалося раніше. Щоб з’ясувати це, вони створили модель для імітації умов у верхніх шарах атмосфери. У неї вони додали дані з відомих джерел.

Моделювання показало, що бактерії можуть легко переноситися на висоту до 120 км. Дослідники також відзначили, що на таких висотах інерція бактерій, що переносяться вітром, може просувати їх навіть вище. Вони припускають, що бактерії з поверхні можуть переноситися досить високо, щоб на них міг впливати космічний пил. Вчені впевнені, що вони рухаються досить швидко, щоб забрати бактерії навіть в космос — і, можливо, на інші планети.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button