Наука

Влада США проводить аналіз стічних вод – це дозволяє виявити спалахи коронавірусу на ранніх етапах

Американські фахівці все частіше вдаються до методу, що дозволяє виявити поширення нового штаму коронавірусу в містах країни шляхом вивчення стічних вод.

Як пише The Wall Street Journal, федеральні центри з контролю і профілактики захворювань США виділили близько 33 мільйонів доларів 31 дослідницькому центру на «тестування стічних вод в найближчі місяці». “Цей метод передбачає відбір проб води з міської каналізаційної системи та їх подальше дослідження на наявність вірусу. Він дозволяє отримати уявлення про ступінь поширення інфекції, а також зрозуміти, зростає або зменшується кількість інфікованих», — сказано в статті.

У публікації також говориться, що цей метод може бути особливо корисний в ситуації, коли люди не хочуть робити аналізи на коронавірусну інфекцію, тому що вважають, що небезпека, пов’язана з пандемією, вже багато в чому минула. Це також допомагає “виявити ранні сигнали про спалах COVID-19”. У статті уточнюється, що коронавірус можна виявити в рідинах організму ще до появи симптомів інфекції.

За даними видання, цей метод вже застосовувався в місті Девіс (Каліфорнія), населення якого становить близько 68 тисяч осіб. Це дозволило встановити, що кількість випадків зараження коронавірусом, ймовірно, збільшується в ряді областей регіону. Влада відреагувала швидко: у трьох районах міста розмістили оголошення із закликом здати аналізи на інфекції.

Метод застосовувався і в США, зокрема, в студентських гуртожитках, в’язницях та інших місцях, де одночасно проживає багато людей. «У деяких випадках влада пішла далі індивідуального тестування”, – зазначає видання.

За даними Університету Джона Хопкінса, в США виявлено понад 34,4 мільйона випадків зараження коронавірусом, з яких 610 тисяч виявилися летальними. За обома показниками країна займає перше місце у світі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button