Людина

Нова розробка швидко знаходить отрути у фруктах навіть при низьких концентраціях

Нова розробка допоможе виявити отрути в фруктах: вона виявляє навіть маленькі концентрації.

Вчені Національного дослідницького ядерного університету “МІФІ” (НІЯУ МІФІ) створили новий метод виявлення небезпечної речовини у фруктах — тіабендазолу.

Автори нової роботи відзначають, що їх технологія проста і недорога, а також працює навіть при низьких концентраціях отрути.

В Україні та Євросоюзі тіабендазол заборонений при обробці харчових продуктів, але його можуть використовувати в сільському господарстві як пестицид, щоб захистити рослину від шкідників, а також від гниття. Залишки тіабендазолу потрапляють в навколишнє середовище і потім в овочі та фрукти, оскільки його вводять в ґрунт.

“Тіабендазол токсичний для людини. Серед основних ознак отруєння: нудота, блювота, головний біль, сонливість, лихоманка. Потрапивши в організм, тіабендазол може привести до печінкової недостатності, порушити розвиток плода у вагітних або викликати алергічну реакцію. Токсична дія цього консерванту на живі організми визнано небезпечним управлінням з контролю за продуктами й ліками Європейського Союзу та іншими подібними організаціями” – стверджує Костянтин Катін, доцент НІЯУ МІФІ (Інтел).

У новій роботі автори створили спеціальний розчин, який ефективно взаємодіє з тіабендазолом. Автори використовували молекулярний комплекс на основі бетаїну і пірослізевої кислоти: він знаходить тіабендазол в плодах, зв’язується з ним і підсвічує його присутність.

Це дозволило знайти навіть найменші дози токсичної речовини (до 0,1 мг/л) практично у всіх видах експортованих фруктів, розповіли вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button