Відео

Восьминіг змінює свій колір під час сну: фантастичне відео

Вчені зняли на камеру те, як змінюється колір шкіри восьминога в залежності від сновидінь, які він бачить.

Чи бачать восьминоги сни? Для науки це все ще загадка. Однак під час сну з тілом восьминога відбуваються дивовижні метаморфози, які просто неможливо не помітити. Його шкіра постійно змінює свій колір, і деякі вчені вважають, що ця реакція виникає якраз в результаті сновидінь.

Шкіру дивного створення розцвічує безліч візерунків, які плавно перетікають один в другий. Сплячий восьминіг змінює колір від блідо-сірого до білого, бежевого і навіть плямистого, з зеленувато-коричневим малюнком.

Восьминоги – загальновизнані майстри маскування, здатні зливатися з морським дном практично до повного зникнення. Це допомагає їм ховатися від хижаків або терпляче сидіти в засідці, чекаючи на здобич. Ймовірно, зміни кольору шкіри восьминога уві сні також відображають характер його сновидінь – це може бути полювання або, навпаки, спроба сховатися від уявної загрози.

На відео морський біолог і професор Тихоокеанського університету Аляски Девід Шив коментує ту чи іншу зміну кольору восьминога в кожен окремий момент. «Він бачить уві сні краба, і його шкіра змінює колір. А різке потемніння – ознака того, що мисливець піднявся з дна. Здається, йому вдалося зловити здобич, і тепер він просто хоче насолодитися нею так, щоб ніхто не помітив », – пояснює він.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button