Відео

NASA опублікувало 360-градусну панораму Марса під час пилової бурі

Пилова буря на Марсі почалася в перших числах червня. Виникнувши в Долині Наполегливості (Perseverance Valley), вона перекинулася на всю планету. Фахівцям Космічного агентства довелося перевести ровер Opportunity в кризовий режим через те, що його робота залежить від сонячних батарей. Зараз йдуть пошуки марсохода, які поки не увінчалися успіхом. Його пізніший аналог — Curiosity — використовує радіоізотопний термоелектричний генератор (РІТЕГ), що дозволило йому зняти розвиток катаклізму.

Зараз Curiosity знаходиться на нижньому уступі хребта Віри Рубін (Vera Rubin Ridge), повідомляє NASA. Там він зняв 360-градусну панораму, яка демонструє наслідки курної бурі. На фотографії помітний корпус апарату, вкритий шаром пилу. Крім того, на ній видно останню мету ровера — область Стоєр (Stoer), названа так на честь шотландського міста, озерні відклади якого подарували знання про давнє життя на Землі.

У 2016 році частина бурового механізму ровера перестала працювати, тому інженерам довелося шукати альтернативні способи свердління. У лютому цього року вони спробували один з таких на території озера Оркади (Lake Orcadie), і він спрацював. Однак пізніше, при дослідженні хребта Рубін Віри, дві спроби буріння зірвалися. Зараз вчені намагаються зрозуміти, що зробило камені такими твердими. Вони вважають, що в минулому хребет омивали підземні води, які розподілили якийсь «цемент» по його поверхні.


Новий спосіб свердління / ©NASA Jet Propulsion Laboratory

Кандидатом на роль «цементу» вважають гематит — мінерал заліза, який утворюється у воді та який у великій кількості міститься в хребті. Інженери планують взяти ще два зразка ґрунту у вересні — можливо, вони підтвердять теорію. Потім, вже в жовтні, ровер попрямує до гори Еоліда (Mount Sharp), де розташовуються райони, багаті глиною і сульфатними мінералами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button