Поради

Види та критерії вибору сиропів

Сиропи – це концентровані фруктові додатки на основі цукру. Вони мають дуже солодкий смак через те, що складаються на 50% з цукру, та мають в своєму складі фрукти, які також мають фруктозу та сахарозу. Звичайно, назвати їх корисними не можна, через велику кількість цукру у складі, але й серед них варто обирати уважно. Якість тих чи інших сиропів може відрізнятись. Для того щоб купити сиропи високої якості, потрібно більш детально вивчати їх склад.

Які бувають сиропи за складом

За натуральністю складу сиропи розподіляють на натуральні та синтетичні.

  • Натуральні сиропи – їх приготування полягає в розчиненні цукру у натуральному соку різних ягід, або фруктів. У випадку з горіховими та іншими додатками, що не мають соку, їх дуже мілко подрібнюють та додають необхідну кількість води.
  • Синтетичні сиропи – це коли цукор розчинюють в замінниках натурального соку. Використовують консерванти, фарбники та ароматизатори, щоб надати сиропу аромат, вид та смак того чи іншого фрукту.

Очевидно, що бажано використовувати більш натуральні сиропи. Звичайно, навіть серед натуральних, більшість смаків потребують фарбників, оскільки сироп повинен мати яскравий вигляд, але й фарбники бувають з різними складовими. Основний мінус синтетичних сиропів в їх дуже насиченому та ненатуральному смаку.

Існують сиропи, які мають в своєму складі додаткові інгредієнти, що надають їм певних властивостей. Наприклад в деякі сиропи додають агар-агар, щоб надати їм більшої в’язкості, але для сиропів, що використовують в приготуванні напоїв, немає необхідності в додатковій в’язкості.

Які бувають сиропи за видом обробки

Сиропи, за видом обробки, можна поділити на пастеризовані та непастеризовані.

  • Пастеризовані – це ті які пройшли термічну обробку, щоб збільшити термін придатності та виключити можливість появи шкідливих організмів та бактерій в сиропі. Частка цукру в такому натуральному сиропі, що пройшов пастеризацію не менше 60 %.
  • Не пастеризовані – ті що не проходили термічну обробку. Але, за рахунок великої кількості цукру, такі сиропи також мають доволі великий термін придатності. Частка цукру в ньому повинна бути не менше 65%.

Звичайно, обираючи які сиропи купити для домашнього вжитку, пастеризація не має великого значення, оскільки після відкриття ємності термін зберігання зменшується в будь-якому разі. Також не варто турбуватись, що через пастеризацію зникає частина корисних речовин, адже сироп сам по собі не відноситься до дуже корисних продуктів. Але для підприємств, де сиропи закуповують оптом у великій кількості, краще брати ті, що матимуть більший термін придатності, тобто пастеризовані.

, що можна купити на ринку України дуже відрізняються за цінами. Звичайно, брати найдешевші – це майже у 90% випадків про низьку якість, але, важливо розуміти, що немає необхідності переплачувати за закордонне виробництво. Наприклад, ціна кленового сиропу виробленого в Україні, та того, що вироблено закордоном, може значно відрізнятись через митний збір та вартість доставки, але якість буде абсолютно ідентична.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button