Поради

Виготовлення біорозкладних пакетів в Україні. Основні стандарти та форми

На цей час найбільш екологічною упаковкою вважаються біорозкладні пакети з ПЛА. Цей матеріал є синтезованою молочною кислотою, яка видобувається з картопляного або кукурудзяного крохмалю. Таким чином, еко пакети виготовляються повністю з натуральних компонентів.

Якщо розкладання пластику займає чотири століття, то біорозкладається досить кілька років. При цьому важливо дотримуватися технології утилізації, а також використовувати спеціальні засоби. Зазначимо, що подібні кульки деградують виключно на природні складові: вуглець, воду, біомасу.

Щоб пакети банан з логотипом з екоматеріалів також радували своїм привабливим зовнішнім, до їхнього виробництва слід підходити професійно: використовувати сучасне технологічне обладнання, якісну сировину тощо.

Особливості еко пакетів

Із чого виготовляють поліетиленові пакети? Тільки із синтетичних матеріалів: пластик високого тиску, низького, середнього. Еко-пакети, через натуральні компоненти, не містять ні грама пластику. Також вони компостуються у домашніх умовах. Для цього лише потрібні спеціальні засоби, тому що розкладання відбувається під дією мікроорганізмів. Без них деградація протікатиме набагато довше.

До речі, розкладання пластику можна суттєво прискорити. Для цього додаються спеціальні присадки. Подібні пакети називаються оксоразлагаемыми. Вони майже повністю складаються з поліетилену і лише кілька відсотків займає згадана присадка.

У ході розкладання кульки розпадаються на мікроскопічний пластик, який осідає у ґрунті, воді, живих організмах, надаючи негативний вплив.

Як виробляються біопакети?

Як виготовляють пакети:

 • Полілактид вже представлений у гранулах, тому його необхідно завантажити в екструдер. Там матеріал нагрівається, перетворюючись на в’язку масу.
 • Отриману масу пропускають через фільтри.
 • Щоб одержати рукав, консистенція продавлюється через отвір.
 • Роздування повітрям дозволяє регулювати товщину не тільки плівки, а й стін майбутнього пакета.
 • Процес нанесення друку передбачає обробку коронарним зарядом, щоб фарба та плівка краще зчеплялися між собою.
 • За саму печатку відповідають флексографічні машини. Звідси й назва методу – флексодрук.

Види біорозкладних пакетів

Які бувають біорозкладні пакети? Основними видами прийнято вважати:

 • “Майка”;
 • Пакет із прорубною ручкою, тобто банан.
 • Пакет із петлевою ручкою або тип “петля”.

Все частіше використовуються сміттєві мішки, що розкладаються, проте їх вміст повинен бути органічним для зручності подальшого компостування.

Що ж до стандартів, кожен окремий випадок унікальний, оскільки враховується:

 • товщина плівки в мікронах або необхідне навантаження на продукцію;
 • розмір пакету з урахуванням бічних складок, що притаманно «майок»;
 • готовий макет або його створення для подальшого друку;
 • необхідний тираж.

Виробництво продукції за індивідуальними параметрами краще довірити торговій марці МПАК. Фахівці використовують сучасне обладнання та якісну сировину, що мінімізує шлюб та гарантує кращий результат.

Представники МПАК знають все про особливості та нюанси, тому запропонують детальну консультацію щодо виготовлення пакетів та упаковок необхідних форм, видів та типів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button