Технології

У Північному морі побудують “енергетичний острів” з потужністю 3,5 ГВт (відео)

Штучний острів буде містити інфраструктуру для підключення до морських вітрових електростанцій. Про розробку пише Interesting Engeneering.

Бельгійська компанія Elia оголосила про перші контракти на будівництво штучного острова принцеси Єлизавети біля узбережжя країни. “Енергетичний острів” об’єднає інфраструктуру морської вітрової енергетики країни і зв’яже енергосистеми Бельгії, Великобританії і Данії.

Для створення острова компанія планує побудувати зовнішню стіну по периметру з рядом бетонних конструкцій на морському дні, а потім засипати ділянку піском. Очікується, що на острові буде розташована інфраструктура для передачі енергії, електропідстанції та трансформатори. Для захисту від сильних хвиль, вітру, дощу і затоплення всі споруди будуть оточені високими бетонними стінами.

Компанія планує почати активну фазу будівництва в 2024 році, а завершити створення острова до 2026 року. До 2030 року його з’єднають з усіма вітровими електростанції, розташованими біля узбережжя Бельгії, і енергосистемами сусідніх країн. На острові також буде порт і вертолітний майданчик, що дозволить співробітникам відвідувати і проводити технічне обслуговування.

Штучний острів буде обслуговувати енергетичну зону принцеси Єлизавети. Це друга за розміром вітрова зона в Бельгії, розташована приблизно в 45 км від узбережжя країни. Розрахункова потужність всіх вітрових електростанцій цієї зони становить 3,5 ГВт.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button