Наука

Виявилося, що лише 20 хвилин інтенсивного тренування досить, щоб залишатися здоровим

Не завжди в щільному графіку нам вдається приділити час спорту. На щастя, вчені знайшли докази, що короткі, але інтенсивні вправи можуть надати значний ефект на наше здоров’я. Нове дослідження показало, що лише 20 хвилин таких тренувань можуть позитивно вплинути на наше самопочуття.

Високоінтенсивне інтервальне тренування (HIIT) – це чергування коротких і енергійних вправ з невеликими періодами відпочинку. Вже доведено, що такі заняття здатні принести користь при спалюванні жиру, але попередні роботи також показали, що HIIT може позитивно впливати на роботу мозку і метаболічне здоров’я. А виконання такого тренування на холоді прискорює жировий обмін!

Нове дослідження фокусується на вигляді тренувань HIIT, де загальний час занять, включаючи розминку і заминку, триває не більше 20 хвилин. Під час вивчення цього питання, автори дійшли висновку, що виконання HIIT-вправ навіть протягом такого нетривалого часу впливає на здоров’я людини, не дивлячись на те, що Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує дорослим виконувати від 150 до 300 хвилин помірних фізичних вправ в тиждень. Тренування HIIT дають зіставні або навіть в рази перевершують поліпшення метаболічного здоров’я, функції серця й артеріального здоров’я, займаючи при цьому набагато менше часу та енергії.

Зараз ученим необхідно провести більше досліджень, щоб зрозуміти фізіологічні причини цього. На даному етапі вони припускають, що метаболічні поліпшення, мабуть, викликані посиленням функції мітохондрій і чутливості до інсуліну. А деякі серцево-судинні поліпшення пов’язані зі збільшенням функції лівого шлуночка.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button