Всесвіт

У Сонця почався новий цикл

Це підтвердили експерти NASA – наша зірка вступила в абсолютно новий цикл.

Image by S. Hermann & F. Richter from Pixabay

Ще в 18 столітті люди помітили, що у Сонця є цикли, які повторюються приблизно кожні 11 років. Всього на сьогодні було відзначено 24 зміни циклів. Експерти NASA і Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) заявили про початок 25-го циклу.

Ви, напевно, здивовані, що не помітили ніяких змін, спалахів і подібних явищ? Побачити їх не просто, оскільки мова йде про появу низькотемпературних плям у високих широтах Сонця.

«Ми стежимо за кількома невеликими плямами, поява яких відзначають початок нового циклу, – говорить директор Світового центру даних по індексу сонячних плям і довгостроковим сонячним спостереженням Фредерік Клетт. – Це крихітні провісники гігантських сонячних феєрверків. Тільки відстежуючи загальну тенденцію протягом багатьох місяців, ми можемо визначити момент, коли один цикл змінює інший ».

Ретельний аналіз даних про сонячну активність вівся останні вісім місяців. Він показав, що в наступні 10 років Сонце буде таким же нудним, яким було торік.

Незважаючи на століття спостережень за Сонцем, вчені досі не знають, що впливає на циклічність, пов’язану якось зі змінами магнітних полів зірки, які, в свою чергу, залежать від потоку плазми глибоко під поверхнею світила. Дослідникам належить з’ясувати, що саме впливає на потік плазми і викликає зміну полюсів місцями.

Чи буде 25-й цикл багатий на різного роду події чи ні, ще невідомо. Попередній цикл, до речі, був відносно спокійним в порівнянні з попередніми.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button