Здоров'я

ВООЗ побоюється епідемії туберкульозу в Європі

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) з тривогою спостерігає за зростанням числа хворих на туберкульоз в Європі і не виключає епідемію до кінця року. Про це заявила в середу представник ВООЗ  Меліта Вуйнович на прес-конференці в форматі онлайн, присвяченій впливу пандемії коронавірусу на епідемічну ситуацію з туберкульозом.

Image by Наркологическая Клиника from Pixabay

«Ми дуже боїмося, що до кінця року побачимо зростання числа хворих і нову епідемію туберкульозу, яку треба попередити. Це дуже важливо для нас», — сказала Вуйнович.

Щоб запобігти епідемії, європейські країни, за її словами, повинні реагувати на цей виклик, причому не тільки на рівні системи охорони здоров’я, а й на політичному рівні. Вуйнович констатувала, що в Європі за перші шість місяців цього року було виявлено менше випадків захворювання на туберкульоз, ніж за аналогічний період минулого року, проте це не означає, що хворих стало менше, оскільки система діагностики була паралізована пандемією коронавірусу. Як пояснила представник ВООЗ, якщо поки не вдасться виявити туберкульоз у 15% хворих, то згодом приріст хворих може скласти 30%.

«Ситуація дуже тривожна, про це треба говорити всім», — резюмувала Вуйнович.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»