Поради

Як грамотно вибрати холодильник?

Покупка холодильника досить клопітка справа. Щоб вибрати хороший і якісний апарат, до цього питання потрібно підійти з особливою ретельністю. На сьогоднішній день, існують безліч параметрів, які дуже важливі при виборі холодильника на https://elmag.com.ua/. На які з них звернути увагу і як правильно вибрати холодильник — допоможуть поради фахівців. Тому в цій статті ми розповімо, як вибрати холодильник.

1-16-12-2016-600-399

Розміри

Зазвичай холодильники встановлюють на кухні. Тому перед купівлею, у першу чергу визначіться з габаритами холодильника. Потім визначіться з місцем на кухні, не забудьте передбачити місце для відкриття дверцят, і залишити вільній підхід до холодильника. Ще один важливий момент, доставка в квартиру. Подбайте про те, щоб холодильник змогли занести в вашу квартиру, найчастіше люди стикаються з такими проблемами як: прилад не проходить в дверний отвір або не розвертається на сходовому майданчику.

На сьогоднішній день за розмірами, розрізняють чотири типи холодильників.

Компактні. Стандартні розміри таких холодильників: ширина 45-60 см, висота 80-165 см, глибина 60 см. Холодильники даного типу бувають вузькими, низькими, однокамерні (тільки холодильна камера) і двокамерні (морозильна камера розташовується як зверху, так і знизу).

Холодильники азіатського способу. Широкі, глибокі, невисокого зросту, морозильна камера найчастіше розташована зверху, габарити таких приладів: ширина 70-80 сантиметрів висота 160-170 см, глибина 65-70 сантиметрів.

Європейський тип холодильників — вузькі і високі, морозильна камера розташовується найчастіше знизу, але рідко бувають і зверху. Глибина і ширина 60 см, висота від 150 до 200 см. При виборі таких холодильників зверніть увагу на зростання кожного з членів вашої родини, адже вибираючи холодильник для дому, невисокій людині високі холодильники будуть дуже не зручні при використанні.

Холодильники американського виду — широкі двох дверні агрегати, зазвичай справа великі дверцята холодильної камери, зліва дверцята менше — відсік морозильної камери.

Висота такого типу холодильників 170-180 см, ширина близько 1 метра, глибина 60-80 см. Такі холодильники зазвичай вибирають, у кого велика сім’я, і дозволяють розміри кухні.

Обсяг внутрішніх камер

Для сім’ї з трьох, чотирьох чоловік, для дому, достатньо буде холодильника з об’ємом 250-300 літрів. Даний обсяг мають європейські холодильники. Для маленької кухні, краще всього вибрати високі і вузькі холодильники, в них обсяг “морозилки” варіюється від 50 до 150 літрів. При виборі холодильника, потрібно визначити співвідношення обсягу морозильного і холодильного відділення.

У кожної родини свої індивідуальні потреби, комусь об’єм морозильної камери набагато важливіше, ніж холодильної, або ж навпаки. Тому вибір обсягу внутрішніх камер — справа особиста й індивідуальна. Фахівці дають такі рекомендації при виборі. Наприклад, сім’я, яка запасається продуктами на тиждень вперед, найбільш оптимальним варіантом буде вибір, із співвідношенням холодильної і морозильної камер 50% на 50%.

Вибираємо тип

На сьогоднішній день різноманітність холодильників досить велика, в основному холодильники мають від 1 до 3 камер, в кожній камері підтримується задана температура, для заморожування або зберігання продуктів.

Холодильники з однією камерою, це холодильна камера, з морозильним відділенням всередині (одні дверцята, два відділення). Морозильна камера в таких моделях дуже маленька, а от холодильна досить містка.

Двокамерні холодильники — вважаються найпопулярнішими і найбільш затребуваними. Даний тип має два відділення: морозильне та холодильне (на кожне відділення свої дверцята).

Морозильна камера розташовується в нижньому відсіку, але якщо морозильна камера маленька, то вона розташовується зверху. Якщо постійно користуватися морозильною камерою, то краще придбати холодильник з морозильним відсіком, який розташовується внизу.

Трикамерні холодильники, мають три відсіки: «морозилку», холодильну камеру і нульову. Нульова камера може мати власні дверцята, а можуть бути виконані у вигляді шухляди, що висувається.

В нульовій камері бувають одне та два відділення. У цій камері температура близька до нуля. В нульовій камері з одним відсіком вологість підтримується на рівні 50%, з двома відсіками 95%. Продукти рослинного походження краще зберігаються при підвищеній вологості, тому якщо в нульовій камері два відсіки, в одній можна зберігати рослинні продукти де вологість 95%, а інша ідеально підходить для зберігання м’яса і риби, де 50% вологість.

2-16-12-2016-600-338

Система розморожування

За системою розморожування, ми дамо поради, які вам обов’язково знадобляться.. Перед тим як вибрати правильний холодильник, так само варто звернути увагу на спосіб його розморожування. Існують три способи розморожування холодильника: ручний, напівавтоматичний і автоматичний.

Ручна система розморожування. Один раз на 10 — 12 місяців, вам доведеться відключити холодильник від мережі, вийняти всі продукти, і чекати поки накопичений лід не розтане. Потім підталу воду зібрати, а камеру вимити і протерти.

Напівавтоматична система розморожування. З такою системою, розморожувати припадає один раз на добу, або ж один раз в тиждень (в залежності від рекомендацій виробника). Але розморожування відбувається на багато простіше, вам достатньо натиснути на кнопочку розморожування, і всі інші процеси, наприклад, видалення води і включення компресора — здійснюються без вашої участі.

Автоматична система розморожування. Така система поділяється на два підвиди: система No Frost (без інею), і краплинного принципу (ще називають засмучений вигляд).

Краплинна система використовується майже у всіх нинішніх холодильників. У холодильній камері постійно плюсова температура, під час роботи, на задній стінці з’являється іній. Як тільки компресор відключається, іній починає танути, стікаючи вниз, в спеціальний отвір, потім по трубці потрапляє на чашу компресора. Компресор практично завжди гарячий, тим самим нагріваючи чашу і воду в ній, так і випаровується вода. Цей процес триває постійно.

Система No Frost, в цій системі встановлений вентилятор, який циркулює холодне повітря. Іній всередині не з’являється, він утворюється тільки на випарнику, який прихований від нашого погляду. Через кілька годин, вентилятор припиняє роботу, включається нагрівач. Тала вода стікає по жолобках в піддон, який встановлений на компресорі, так відбувається випаровування. Зверніть увагу, морозильна і холодильна камера, можуть мати різні системи розморожування.

Кількість компресорів

Холодильники бувають одно компресорні і двох компресорні. Якщо в агрегаті стоїть один компресор, то він обслуговує як морозильну, так і холодильну камеру, і регулятор температури теж один.

Мінус такого виду холодильників, полягає в тому, що якщо вам треба відключити одну з камер, вам доведеться відключити весь холодильник. Але і ціни на одно компресорні нижчі ніж на двох компресорні.

Двох компресорний холодильник краще тим, що дозволяє вибирати температуру кожного відділення, (два регулювання температури), а так само відключати одне відділення, незалежно від роботи іншого.

3-16-12-2016-600-338

Енергоспоживання

Як вибрати холодильник, щоб не переплачувати за електроенергію. Даний параметр один з найбільш важливих, на який варто звернути увагу. Клас енергоефективності визначається літерами від A до G.

А, В — економічні класи.

З — проміжний клас.

D,E,G — висока витрата енергії.

Невеликі холодильники з одним компресором, зазвичай мають клас А. Трохи більше і з двома агрегатами в основному В клас, але так само можна зустріти А клас.

Кліматичний клас

Перед тим, як придбати хороший прилад, розглянемо кліматичний клас холодильників.

Розрізняють 4 види кліматичних класів:

N — звичайний кліматичний клас, який працює при навколишній температурі від +15 до +32 градусів за Цельсієм.

SN — робочий діапазон при навколишній температурі від +10 до +32 градусів.

ST — субтропічний клас, робочий діапазон при навколишній температурі від +19 до +38 градусів.

T — тропічний клас, робоча температура від +19 до +44 градусів.

На нашому ринку найчастіше зустрічаються класи N та SN, але температура в нашій країні може бути понад +32 градусів, тому так само можна зустріти змішані класи, наприклад, як N-SN і SN-ST.

Додаткові функції і можливості

І так, для вибору приладу за параметрами для будинку, варто звернути увагу на додаткові функції. На сьогоднішній день сучасні холодильники мають досить багато опцій і можливостей, такі як:

  • Можливість перенавішувати двері, то двері буде відкриватися в потрібну вам сторону.
  • Вентиляція, що забезпечує однакову температуру у всьому холодильному відсіку.
  • Швидка заморозка, встановлена практично на всіх холодильниках, включається за 2-3 години, перед великим завантаженням продуктів.
  • Автоматичне розморожування морозильного відділення.

Тому, який вибрати холодильник, і з якими функціями вирішувати тільки вам, але, чим більше функцій, тим дорожчий холодильник. Сподіваємося, у цій статті ви знайдете всі відповіді на ваші питання, в тому числі і на питання як вибрати правильний холодильник.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button