Ґаджети

Як ми платимо за «безкоштовні» програми

Безкоштовними бувають обійми і сир у мишоловці. Всім це добре відомо. Тим не менше ми охоче і радісно беремо те, за що не потрібно платити грошима, а в магазині додатків під багатьма позиціями написано приємне слово «безкоштовно». Якщо додатки та ігри насправді не є безкоштовними, то як виглядає оплата?

Деяких це не здивує, але я нагадаю, що більшу частину грошей розробники Google заробляють саме з безкоштовних додатків. Програми, за які треба заплатити до установки, не приносять так багато грошей. Зрозуміло, велику роль відіграють вбудовані покупки, але ми будемо говорити не про них. Поговоримо про те, чим можна платити, якщо не грошима.

Навіть коли ми не платимо зі свого гаманця і гроші залишаються на нашому банківському рахунку, ми платимо за програми та ігри чимось іншим. Це твердження підтверджують дослідження Університету Південної Каліфорнії, Інститут Технологій Рочестера і Королівський Університет.

Дослідження досить старі, але з того часу нічого не змінилося. 21 безкоштовний додаток з найпопулярніших додатків в Google Play на період з січня 2014 року по серпень 2014 року були протестовані на смартфоні Samsung Galaxy S2. З’ясувалося, що безкоштовні додатки на 33 відсотки сильніше впливають на заряд акумулятора. Вони сильніше впливають на продуктивність смартфона. Нарешті, вони витрачають інтернет-трафік.

Причина в тому, що безкоштовні програми в своїй більшості пропонують користувачеві рекламу. Вона задіє підключення до Мережі та потужності пристрою. В результаті ваш акумулятор сідає швидше, і ви можете залишитися без зв’язку в потрібний момент. Ви витрачаєте більше трафіку і можете вичерпати свій місячний пакет, що надається оператором. Нарешті, це негативно впливає на продуктивність вашого пристрою.

Переглядаючи рекламу в безкоштовних додатках, ми платимо не тільки своїм часом і увагою, але і зручністю. Складно оцінити, як багато це коштує грошей, але є ймовірність, що багато воліли б розрахуватися саме ними.

Натхнення: androidinsider.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button