Відео

Як насправді виглядають на карті різні країни світу (відео)

З дитинства ми звикли до того, що Гренландія на карті здається в пару разів більше Австралії і порівнянна за розмірами з Південною Америкою. Насправді ж Гренландія втричі менша за Австралію і в 8 разів менша за Південну Америку. А ще ми помилково вважаємо, що Європа більша за Південну Америку, а Тихий океан розміром з Атлантичний. Але чому?

Вся річ у рівнокутній циліндричній проєкції Меркатора. Така проєкція зберігає кути між напрямками, представляючи меридіани паралельними рівновіддаленими лініями, а паралелі — лініями, відстань між якими поблизу екватора дорівнює відстані між меридіанами і сильно збільшується до полюсів.

Самі полюси не можуть бути зображені на проєкції Меркатора, тому карту зазвичай обмежують областями приблизно до 80-85 ° північної і південної широти. Масштаб на цій карті не є постійним, він збільшується від екватора до полюсів як зворотний косинус широти, однак масштаби по вертикалі і по горизонталі завжди рівні, чим, власне, і досягається рівнокутність проєкції.

На звичній нам карті це призводить до того, що території біля полюсів Землі сильно витягуються по вертикалі. Існує, втім, більш реалістична проєкція Петерса, яка демонструє реальне співвідношення площ різних країн світу. А пізнавальний відеоролик покаже це ще наочніше!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button