Поради

Як правильно вибрати дитячий візок

Вибір транспортного засобу для новонародженого – дуже важлива справа. Адже дитині повинно бути не тільки зручно. Коляска обов’язково повинна зберігати здоров’я малюка. І ось з цього починається основна складність, тому питання: як вибрати коляску для новонародженого на сайте, стає для молодих батьків вкрай актуальним.

2-29-11-2016-600-400

Який тип коляски варто вибрати

Відповідаючи на питання: як правильно вибрати коляску, експерти говорять, що в першу чергу слід визначитися з типом коляски. Адже малюк має величезну кількість фізіологічних особливостей, обов’язкових до обліку при підборі засобу пересування.

Дитина до півроку має здебільшого лежати, сидіти, навіть в положенні напівсидячи, йому не рекомендується. Але мало вибрати лежачий короб. Обов’язково потрібно проконтролювати, щоб поверхня в колясці була рівною і горизонтальною. Якщо ж раптом коляска дісталася вам у спадок або ви не подивилися при покупці відразу, а в ній виявилися горби, придбайте спеціальний жорсткий матрацик, який прикриє дно і дасть необхідну підкладку.

Оптимальний варіант – коляска-люлька. Але сьогодні під час криз і високих цін цінується практичність. Купувати багато різних колясок – одну для прогулянок з дитиною, іншу для старших дітей, третю прогулянкову – досить накладно для більшої частини молодих сімей, у яких і так багато витрат.

Тому сьогодні досить активно використовуються коляски – трансформери. Вони досить практичні, незвичайні і дуже функціональні. Однак вибирати таку обов’язково потрібно правильно. Як вибрати коляску-трансформер – таке питання продавці в магазинах дитячих товарів чують дуже часто.

Основна відмітна особливість трансформера в тому, що він легко перетворюється в прогулянкову, коли приходить термін. А це означає, що можна заощадити і досить серйозно. Також у нього відстібаються практично всі деталі, які до цього виконували роль утеплювача, захисту від дощу і т. д. Такі візочки, як правило, мають перекидні ручки, що дозволяє дитині кататися як обличчям до мами, так і сидіти спиною до неї.

Ще один плюс, яким володіє трансформер, — його компактність. Він досить легко складається – буквально однією кнопкою і рухом ноги, і не стане займати багато місця. Молоді мами обов’язково оцінять такий функціонал, так як з немовлям на руках збирати і тягати на собі важку коляску досить складно. А якщо молодій матері ще й протипоказано носіння тягарів через проведене раніше кесаревого розтину або виниклих ускладнень в пологах. З такою легко поміщатися в ліфт (вони рідко коли є місткими).

Коляска така безсумнівно помітно полегшить життя молодої матері. Але при цьому у неї є ряд недоліків. Так, незважаючи на те, що вона легша, ніж інші візочки, вона все одно досить важка. При цьому вона не дуже маневрена. З нею буде складно пройти в дуже вузькому дворі, де можуть стояти багато машин. У більшої частини колясок-трансформерів колеса одинарні на стандартній візок. Вони зазвичай не дуже добре вписуються в повороти.

Як варіант, можна вибрати коляску-трансформер з трьома колесами. За рахунок того, що передня частина у неї сфокусована на одному колесі, воно більш маневрена.

Коли ви замислюєтеся, як вибрати дитячу коляску і на що звертати увагу, пам’ятайте, що є ще й такі коляски – 3 в 1. Їх часто плутають з трансформерами. Вони і справді можуть бути досить схожими. Однак одна з основних відмінностей – класична люлька, коли трансформуються в прогулянкову сидячу, не може складатися у каркасі. Така коляска для багатьох сучасних житлових умов не підходить просто катастрофічно. Але при цьому така коляска досить маневрена.

Для старших діток потрібен такий тип коляски, як прогулянкова. Але і з тим, як вибрати прогулянкову коляску, виникає багато питань. Прогулянкова коляска обов’язково повинна мати розкладну спинку, яка повинна опускатися майже до лежачого положення. Зазвичай такі візки мають кілька кутів складання спинки, що дозволяє розкласти її і перетворити на лежачу, якщо малюк заснув.

Прогулянкові коляски бувають різними. Так, наприклад, є зимові варіанти, коли прогулянкова коляска дуже схожа на дуту. Це необхідно, щоб дитина не замерзла на прогулянці. Адже ходити вона ще не може, але при цьому вже не спить весь час прогулянки і лежати на спині йому нецікаво.

У колясці, коли малюк цілком може сидіти, але ще не може ходити, дуже важливим чинником є положення до мами. Так, наприклад, поки він зовсім малюк – ще до півроку, йому важливо бачити маму, відчуваючи себе в безпеці і захищеності. Коли ж дитина підростає, у нього змінюються потреби. Так, наприклад, йому вже треба розвиватися і пізнавати світ. І в цьому випадку йому вже хочеться дивитися на навколишній світ, а не на маму. У цьому випадку оптимальним варіантом будуть коляски з положенням «від мами». Але все ж найбільш ідеальним варіантом стануть коляски, де ручка перекидається туди-сюди. Це дозволить у випадку, якщо дитина нервує, перекинути ручку так, щоб малюк дивився на маму. Коли ж йому хочеться подивитися на світ, її можна буде поставити і зафіксувати відповідним чином.

На тлі різниці прогулянкових колясок, які поділяються за часом року, часто запитують: як обрати літню коляску. Природно, зимовий дутий варіант для літа категорично не підходить. Така коляска розрахована на ходіння по дворах, занесеним снігом, влітку ж штовхати таку пере собою буде дуже важко. Літня коляска повинна бути максимально легкою і маневреною. Відмінним рішенням стане коляска-тростина. Сьогодні їх представлено в різних магазин досить багато.

Основною відмінністю коляски-тростини є її легкість і простота експлуатації. Такий дитячий транспортний засіб являє собою легкий і маневрений транспортний засіб. Прогулянкові літні варіанти вкрай затребувані у молодих матерів, які часто ходять гуляти з малюком в самоті. Так як розраховувати на допомогу їм особливо не доводиться, дуже важливо, щоб коляска легко складалася. Як вибрати коляску-тростину? Досить просто. Уважно перевірте, щоб вона була досить міцною і надійною, адже якщо вона при їзді розвалиться прямо під малюком, нічого доброго з цього не вийде. Тому у неї повинна бути надійна стійка, міцні колеса, хороші міцні шви.

1-29-11-2016-600-308

Розміри коляски: в чому їх принципова значення

Коли вирішують, яку коляску вибрати для дитини, в першу чергу починають замислюватися про її розміри. Адже у вітчизняних реаліях це має величезне значення. Для початку молодій мамі варто добре подумати, як довго і де саме вона збирається гуляти з малюком. Якщо ваші двори славляться тим, що їх не прибирають, варто вибирати досить велику коляску з великими колесами. Така стане справжнім позашляховиком для вулиць, заметених снігом або тих, де основним покриттям є гравій.

Також варто розуміти, що маленькі колеса, які зазвичай бувають на прогулянкових варіантах, забезпечують більшу тряску, що для малюка у віці декількох місяців не кращий варіант. Якщо вас мучать сумніви в тому, який розмір коляски вам потрібен, візьміть сантиметр або рулетку і виміряйте всі отвори, які будуть зустрічатися вам на шляху до будинку – двері, ліфт, вхідні двері в під’їзд. І тоді питання, як і яку, вибрати коляску перед вами стояти не буде.

Важливе значення мають і шини коліс. Так, наприклад, ви можете вибрати гумові варіанти для літа або теплої зими – для холодної пори року, коли температура істотно знижується, гума не підійде. Деякі експерти стверджують, що для зими відмінним рішенням стануть тонкі пластикові колеса – такі відмінно розрізають сніг і проходять через снігову кашу.

Вирішуючи, яку коляску вибрати, пам’ятайте, що для дитини жорсткий хід коляски дуже небезпечний. Тому в ній обов’язково повинні бути або ресори або пружини колісної частини. Коляски на ресорах вважаються більш маневреною. З їх допомогою можна легко заводити її на бордюр, нахиляти її на себе. Пружини теж не особливо погані і дають плавне похитування корпусу, але якщо є вибір, краще зупинитись на ресорах.

Перевірте хід коляски — вона повинна плавно погойдуватися в дорозі. Це заспокоює малюка, допомагає заколисати його, щоб він швидше заснув на прогулянці. Якщо коляска буде трястися по камінню і вибоїнах, забезпечити міцний дитячий сон буде просто неможливо. І цей пункт необхідно уважно враховувати.

Коли молоді батьки запитують, як правильно вибрати дитячу коляску, експерти їм часто відповідають: дивіться на люльку. Сьогодні у багатьох візках передбачена знімна люлька, яка дозволяє легко транспортувати малюка з прогулянки додому. Крім того, такі коляски зручніше зберігати, адже порожню колісну пару можна безбоязно залишати в під’їзді на спеціально призначеному для цього майданчику.

Люльки відрізняються ще й тим, що можуть чудово кріпитися в автомобіль. А це означає, що ви отримуєте велику мобільність. Наприклад, зібравшись на прогулянку, ви можете покласти дитину в колиску, а потім віднести в машину і поїхати гуляти в парк. Такий варіант підходить тим жінкам, у будинку яких немає підходящих місць для прогулянок. Плюс, так буде дотримано основне правило безпеки, згідно з яким дитину треба возити в авто тільки в утримуючих пристроях.

Є коляски з люльками, які нагадують автокрісло. Такі дозволяють використовувати їх за прямим призначенням – перевозить дитину в машині. Кріпляться вони в автомобілі так само, як і інші варіанти крісел.

Важливі деталі для молодої матері

Сучасні молоді мами ведуть досить активний спосіб життя. Тому і коляски їм потрібні відповідні. Тому при виборі відповідного варіанту варто уважно вивчати аксесуари і деталі. Для багатьох мам важливо, щоб в колясці була корзина для покупок, сумка для різних предметів, пов’язаних з доглядом за немовлям (вологі серветки, змінні пелюшки, соски, пляшечки з водою або харчуванням і багато іншого), дощовик, полог на ніжки малюка. Все це істотно спрощує життя молодої матері і дозволяє їй залишатися мобільною. Відомі випадки, коли жінки гуляють з малюком у колясці на роликах. В цьому випадку їй потрібно, щоб коляска була максимально маневреною.

Все це дозволить гуляти з малюком без якихось особливих проблем. І не доведеться від першого ж дощу бігти ховатися під дерево в парку і довго чекати, поки він закінчиться, щоб повернутися додому. Також вам не доведеться дуже сильно поспішати, якщо дитина сходить в туалет по-великому, раптом зголодніє чи захоче пити.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button