Поради

Як правильно вибрати квартиру від забудовника

Зазвичай квартири від забудовника значно дешевші аналогічних на вторинному ринку. Це робить їх привабливими для покупки. Проте не завжди вибір буває вдалим. Купувати квартиру в незакінченому будівництві – завжди ризиковано, оскільки це вважається одним із видів інвестування. Варто вибирати не лише житло, але й компанію, яка його будує.

Об’єкт інвестування

Вкладаючи власні кошти у незавершене будівництво, варто брати до уваги наступні моменти:

  1. Район, в якому проводиться будівництво. Слід прорахувати, наскільки вдало новий будинок розташований від транспортних шляхів, чи розвинута інфраструктура, а якщо її розвиток лише планується – як він буде відбуватись, що вже робиться у цьому напрямку. Наприклад, на сайті вказано, що майбутній комплекс приєднується до вже існуючої вулиці селища.
  2. Загальне планування будинку. Чи розраховано на кімнату консьєржа, який ліфт планується вводити в експлуатацію, тип опалення, чи є підсобні приміщення, планується місце для паркування авто, якого типу, чи відведено перший поверх для орендування підприємцями для магазинів,перукарні і т. п.
  3. Планування самої квартири, її площа, висота, розташування кімнат.
  4. Вартість. В центральних районах вона завжди вища. Крім того, вартість залежить від рівня забудови. Якщо в договорі вписано продаж квартири з ремонтом, вона ще більше дорожчає. Вирішувати треба, зважаючи на свої потреби та фінансові можливості.

Крім того, слід звернути увагу на програми лояльності, які пропонують компанії-забудовники для житла, що продається не надто швидко. Якщо власні плани збігаються з додатковими пропозиціями, можна зберегти трохи коштів або отримати додаткові бонуси.

Досить часто покупці вибирають дальні райони міста, і це розумно. Адже швидке розширення свідчить, що навколишні селища скоро приєднаються до міста, тому і квартири в Вишневому від забудовника користуються значним попитом. Вартість їх значно дешевша аналогічного вторинного житла.

Вибираємо забудовника

Звичайно, лише найбільш нахабні та обдаровані шахраї спробують проводити свої афери з будівництвом, але і таке трапляється. Можна підписати договір, внести кошти, а потім не знайти ані офісу, ані, тим більше, самої будови. Щоб уникнути такої ситуації, обов’язково:

  • перевіряйте точну назву юридичної особи та представника забудовника, генерального підрядника, вимагайте пред’явлення їхніх ідентифікаційних кодів;
  • перевіряйте на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень, чи не є вони боржниками або стороною судових суперечок;
  • чи не є будівництво об’єктом цих суперечок;
  • наведіть довідки, скільки часу забудовник працює на ринку, процент закінченого житла, відгуки про його роботу в інтернеті;
  • репутація забудовника – банк, що його кредитує, оскільки найбільші і найнадійніші банки стали такими, грамотно перевіряючи майбутнього боржника.

Крім того, варто обов’язково поцікавитися документами не лише на дозвіл будівництва, але й на право власності на землю під забудовою. Одна справа – право власності або оренда на 100 років, інша – оренда на 5-10 років.

Якщо не в порядку проектна документація, немає проб ґрунтів, дослідження підземних вод, будинок може стати аварійним ще під час будівельних робіт.

На перший погляд, зробити вибір дуже складно. Насправді нічого неймовірного тут немає. Визначитися, яке саме житло треба отримати, скільки грошей на це відведено (може йти мова про розстрочку на кілька років), вивчити пропозиції ринку, а потім перевірити, наскільки добросовісний забудовник працює над проектом. Крім того, перед підписанням договору завжди можна звернутись до юриста, який пояснить усі особливості юридичної мови документу, вкаже, які пункти гарантують права інвестора, а які – обов’язки будівельної компанії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button