Поради

Як вибрати чайний сервіз

Ще з давніх часів склалося так, що чайний сервіз показує рівень достатку сім’ї. У царських родинах завжди були найрозкішніші і дорогі сервізи, які показували високий достаток господарів. Шанованих гостей зустрічали за чашкою хорошого чаю, і по посуді в яку наливали чай відразу було видно ставлення господаря до гостей.

16-11-15-foto-600x457-1

Незважаючи на, що популярність сервізів стала меншою, вони все ще виготовляються у великих кількостях і безсумнівно радують око. Коли Ви заходите до своїх друзів або знайомих і бачите красивий, розкішний сервіз, відразу створюється враження, що родина забезпечена і порядна. Як вибрати чайний сервіз? Адже він часто буває в одному примірнику, і складається з чашок, чайника, блюдця, цукорниці, підноса для чайника, і іноді в комплект входять вазочки для варення, і блюдця для лимона.

Так само чайні сервізи відрізняються матеріалом з якого виготовлені і кількістю персон. Тому до покупки потрібно поставитися дуже відповідально. Адже якщо Ви вибрали саме Ваш сервіз, то просте сімейне чаювання може перетворитися на сімейну традицію. У якій кожен член сім’ї зможе зануритися в стан спокою, домашнього затишку, і комфорту. А Ваші гості будуть вдячні Вам за ці моменти комфорту і спокою, і стануть ставитися до Вас з великою повагою.

Для невеликої родини можна придбати чайні сервізи на 2 персони або чайні сервізи на 4 персони. Далі вже виходячи з кількості гостей. Звичайно, що б бути підготовленим до несподіваного візиту великої кількості гостей, краще придбати чайні сервізи на 6 персон, чайні сервізи на 12 персон і більше гостей.

Традиційно батьківщиною чайних церемоній є Японія, а найпоширенішим матеріалом для виготовлення чайних сервізів є фарфор. Посуд з порцеляни має тонкі стінки, легку вагу, і володіє великою міцністю. Завдяки невеликій теплопровідності чашки з порцеляни повільніше остигають, і не обпікають долоню.

Хоча фарфор є найдорожчим матеріалом для виготовлення посуду, багато хто віддає перевагу саме йому. Дешевші вироби з кераміки, вони важчі, а стінки товстіші. Незважаючи на це поступаються в міцності фарфору. Скляні набори зручні і практичні для щоденного використання. Менш витончені вироби з металу. Природно, це найміцніший і надійний матеріал для посуду. Хоча для затишного чаювання метал не завжди підійде, а тримаючи кухоль у руці можна обпектися.

16-11-15-foto-600x381-2

Який колір чайного сервізу підійде саме Вам?

Колір потрібно підбирати залежно від того, для якої компанії і яких заходів Ви купуєте сервіз. Якщо у Вас весела родина, то Вам підійдуть яскраві, насичені фарби. Якщо Ви більш стримані і спокійні, то однотонні, спокійні кольори. На день народження ні кому не хотілося б пити з чорних чашок. Хоча для ділової вечері це буде цілком прийнятно. Є набори для дітей, з мультяшними малюнками. Такі набори можуть перетворити щоденне чаювання Вашого малюка, в справжнє свято. Комусь подобається стиль бароко, а комусь простота. Можна підібрати за кольором Вашого кухонного гарнітура або за кольором Вашого кухонного посуду.

Чайні сервізи з тонкої посуди більше підійдуть для квіткового, білого і зеленого чаю. Для дівчат і милих дам, це так само буде відмінним і точно унікальним подарунком на будь-яке свято. Посуд з товстими стінками, можливо підійде більше до міцного чаю. І стане гарним подарунком для чоловіка на день народження. Кожна дитина буде рада подарунку з чайного сервізу з цікавими мультяшними картинками. А особливо для маленької дівчинки це стане відмінним приводом для того, щоб покликати в гості своїх подружок. Діти завдяки цьому, діти зможуть навчитися ввічливості та гостинності.

Тест на тепло

Залежно від того якому чаю Ви віддаєте перевагу, правильно буде і підібрати чашки з потрібною Вам товщиною стінок. Для цього необхідно поставити дві різних чашки на дві долоні. І акуратно стукнувши їх один об одного. При цьому не тримаючи їх пальцях, так як пальці заглушать звучання. У чашках з тонкими стінками звук буде більш високий і дзвінкий, ніж у чашках з товстими стінками.

Форма так само має велике значення. Наприклад комусь буде більше подобатися пити з невеликих чашок. А деяким подобатися пити з великих кухлів, і випивати багато чаю. Краще вибрати середній варіант, або краще два різних сервізу. Один для сімейного, затишного, щоденного чаювання. Інший для зустрічі шановних гостей.

Кнопка «Наверх»
Закрыть