Поради

Як вибрати складські стелажі

Щоб вибрати стелаж для складу, потрібно знати специфіку роботи складу, обсяги вантажів, які зберігаються або товарів і всі існуючі типи стелажів. Тоді можна підібрати найоптимальніший варіант стелажного зберігання.

05-06-16-foto-600x400-1

Класичні складські стелажі шириною від 1,5 до 1,85 м, уздовж яких рухаються спеціальні штаблери, підходять для максимального завантаження приміщення складу.

Використовуючи їх можна, зайняти до 50% всієї площі приміщення. Фронтальні стелажі забезпечують хороший доступ до кожного товару, швидкість і зручність в роботі з 2 стелажами в одному проході і можливість використовувати їх для більшості видів товарів. Практичне використання всіх осередків в даному виді стелажів досягає майже 100%. Але на тлі всіх достоїнств такі стелажі мають один суттєвий недолік – великі витрати на зведення та оснащення складу. Вузькопрохідні система виправдає себе тільки в разі невеликого периметра складу з можливістю «рости» вгору.

Глибинні, або набивні, стелажі являють собою конструкцію з рам, що нагадує коридор, куди засовують по напрямних піддони з вантажем. Стелажі такого виду мають достатній ступінь завантаження, близько 70%, але з ними виникає складність в зберіганні різнотипного товару через неможливість вільного доступу до далеких позиціях. Тому такі стелажі зазвичай використовують для зберігання великого обсягу вантажів одного типу. Вартість же таких стелажів приблизно в 2 рази перевищує номінальну вартість фронтальних.

Схожа з набивними стелажами конструкція і у гравітаційних стелажів. Різниця полягає в тому, що напрямні розташовані під кутом, що дозволяє вантажу рухатися від місця навантаження до зони вивантаження. Стелажі такого типу найчастіше використовують в роботі з інтенсивним вантажообротом.

Найчастіше для невеликих складів, в залежності від специфіки товару, використовують палетні стелажі, консольні або поличні, а також мезоніни, які призначені для зберігання вантажів в кілька поверхів. Палетні і поличні стелажі вважаються універсальними, а консольні зручні для зберігання довгомірних предметів. Для максимальної зручності і практичності зберігання нерідко споруджують різні комбінації стелажів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button