Головна / Поради / Як вибрати терасну дошку

Як вибрати терасну дошку

Тераса дає можливість розширити внутрішню зону комфорту та робить будинок значно привабливішим ззовні. Проте щоб добитися потрібного стилістичного ефекту слід підібрати оптимальне покриття для підлоги. Справ у тім, що це не така проста справа, як може здатися, на перший погляд.

терасна дошка від Ecowood

В якості прикладу візьмемо керамічну плитку. Здається, це ідеальне покриття, адже плитка може спокійно переносити кліматичні незгоди. При цьому термін її експлуатації більш ніж довгий. Головним недоліком є естетичний дисонанс та холод від підлоги. Простіше кажучи босими ногами по плитці не походиш. Зовсім інша справа дерево. Воно приємне на дотик і швидко нагрівається від людського тіла. Мало того, його зовнішній вигляд створює відчуття комфорту, яке ні з чим не порівняти.

Існує безліч різновидів терасних дошок. Вони відрізняються за складом, терміном експлуатації, зовнішнім виглядом. У якості прикладу візьмемо натуральне дерево. Цей матеріал досить дорогий і потребує спеціального догляду. Його бажано щороку покривати маслом, щоб уникнути руйнівних процесів.
Дерево обирають естети, що вміють цінити природність. Для тих же хто хоче зекономити є композит. В основі цього матеріалу справжнє дерево, проте в складі є пластик й інші домішки. Таким чином виробникам вдається значно знизити ціну, а також надати матеріалу додаткових властивостей.

Властивості композиту дозволяють класти його біля басейнів чи на ганку. Усе завдяки тому, що матеріал майже не вбирає вологу. Подібне стало можливим завдяки тому, що у складі є полімери. К іншим перевагам композиту можна віднести:

  • механічна стійкість до деформацій,
  • стійкість до перепадів температур,
  • біологічна стійкість.

Усі ці переваги має терасна дошка з композиту від компанії Ecowood. Її можна купити за доступною ціною по всій Україні, адже дилерські представництва фірми є майже скрізь. Компанія додатково здійснює цілий комплекс послуг, починаючи від укладки тераси навколо басейну й закінчуючи терасою на даху.

Якщо ви оберете терасну дошку з композиту, то отримаєте матеріал, за яким непотрібно доглядати, і який може без жодних проблем переносити наші кліматичні умови, та й ціна на нього більш ніж доступна. При бажанні на сайті компанії Ecowood можна замовити комплект «Зроби сам» та зібрати терасу власноруч.
Третій матеріал, який найчастіше використовується, коли потрібно зробити терасу — термодерево. Це певний компроміс між природними властивостями справжньої деревини та сучасними технологіями. Простіше кажучи, дерево проходить ряд модифікацій щоб набути додаткових властивостей. Як результат виробнику вдається добитися підвищеної стійкості до впливу природних факторів, таких як дощ чи сніг. Також варто зазначити близький до ідеального рівень геометрії.

Сучасні технології дозволяють добитися рівномірного кольору по усій площі. Тим не менш колір перш за все залежить від породи дерева. Хоча інтенсивність термічної обробки дозволяє контролювати його у певному діапазоні.

Термодерево належить до класу матеріалів з високою біологічною стійкістю. Простіше кажучи, в ньому ніколи не заведуться терміти чи інші представники світу комах. Проте його бажано хоча б раз на рік покривати спеціальним маслом. Тим не менш якщо цього не робити, нічого страшного не відбудеться. До речі таку властивість мають лише екзотичні породи натурального дерева, наприклад, тик. Правда, вартість такої деревини у два рази вища, ніж у термодерева.

Більшість заможних людей віддають перевагу натуральному тику через його унікальну фактуру та запах. Для виготовлення термодерева зазвичай використовують граб чи сосну.

 
comments powered by HyperComments