Поради

Як відкрити власний бар з нуля

Бар — це широке поняття, яке охоплює різні заклади громадського харчування, що можуть бути розміщені будь-де. Незалежно від профілю бізнесу, питання, пов’язані з формальностями, обладнанням або маркетингом, схожі. Про те, як відкрити власний бар і що треба врахувати під час планування, читайте далі.

Які є типи барів

Немає чіткого розподілу на типи барів, оскільки цей заклад може поєднувати у собі риси різних видів діяльності. Доречі, бар не обов’язково повинен мати алкоголь у меню, коктейлі можуть бути і безалкогольними.

Зараз у тренді бари, в яких є страви певної тематики:

 1. Паб — класичний заклад. Може бути організований і функціонувати як бістро чи ресторан, де відвідувачі замовлятимуть не лише снеки та сухарики, а й страви, приготовані професійним кухарем. Обов’язково повинні бути як м’ясні, так і вегетаріанські страви.
 2. Молочний бар — спочатку він може здатися пережитком минулої епохи, але багато барів такого типу відроджується саме зараз. Тут подають переважно страви на основі молока, молочні й борошняні вироби.
 3. Суші-бар спеціалізується на подачі страв азіатської кухні. На відміну від інших видів барів, у цьому випадку розташування не має вирішального значення. Розміщення закладу в житловому масиві або в торговому центрі може допомогти залучити як постійних, так і короткострокових клієнтів, але найчастіше запорукою успіху є висока якість страв. Любителі суші будуть готові заплатити більше або вирушити на інший кінець міста, якщо їм дуже сподобається кухня.
 4. Фрешбар — торгова точка, де реалізуються свіжовичавлені овочеві та фруктові соки, коктейлі та смузі.
 5. Рибний бар, у меню якого переважають страви з риби та морепродуктів.
 6. Кавабар, де баристи готують різні види кави та чаю й подають разом із тістечками, сендвічами та випічкою.
 7. Алкогольний бар може бути як окремим закладом, так і входити до складу ресторану або готелю. Але для продажу всіх видів алкогольних напоїв потрібен дозвіл, тобто ліцензія:
 • А видається на напої міцністю до 4,5% та пиво;
 • В — на напої міцністю від 4,5% до 18% (окрім пива),
 • С — для напоїв міцністю понад 18%.

Погодження формальних питань

Юридичні аспекти відкриття бару мають бути завчасно вирішені, адже без погодження з органами, що перевіряють, заклад не зможе функціонувати.

Під час підготовки бізнес-плану бару треба враховувати витрати, пов’язані з:

 • розробкою технологічного проєкту об’єкту до санепіднагляду;
 • створенням документації система аналізу ризиків та критичних контрольних точок, належної гігієнічної практики;
 • замовленням аналізів води;
 • укладанням договору вивезення сміття.

Додатково враховуйте збори, якщо у приміщенні гратиме музика, та витрати, пов’язані з отриманням ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем. Якщо думаєте відкрити лише пивний бар, знадобиться лише ліцензія A. Дозволи на продаж інших видів алкоголю можна отримати пізніше.

Якщо планується відкриття літньої тераси чи лаунж-зони, доведеться отримати дозвіл у дорожньої служби.

Усім працівникам (зазвичай, це бармен чи офіціант), які контактуватимуть із їжею, напоями або посудом, необхідно буде мати санітарну книжку для надання працівникам санстанції під час перевірки раз на місяць.

Яке потрібно придбати обладнання для бару

Немає єдиного переліку обладнання для бару. Під час оснащення цього закладу треба враховувати різновид закладу, доступний простір і кількість обслуговуючого персоналу.

Якщо ваш заклад буде готувати щось складніше хот-догів, потрібно професійне обладанання для кухні: печі, витяжки, обробні столи, холодильники, мийки. Важливо, щоб приміщення було ергономічним, витримувало постійну санобробку, було добре вентильоване. Ось так, наприклад, виглядає кухня Mushlya Bar — простір дуже відрізняється від звичайної кухні в квартирі, хоча цей бар невеликий і за кілкістю страв в нього середнє меню.

Щодо дизайну клієнської зали, то на полицях мають бути виставлені всі види напоїв. Гра світла створить витончену, трохи стриману атмосферу, а також підкреслить вишуканість винної карти чи різноманітність напоїв. За барною стійкою треба розмістити різне барменське приладдя, поруч із нею — поставити табурети відповідної висоти (хокери). Внутрішні стільниці для барменів слід розміщувати на висоті близько 90 см, а зовнішні, тобто ті, де сидять клієнти, — близько 120 см.

Якість напоїв, які готує бармен, залежить не лише від його досвіду та професіоналізму, а й від спеціалізованого інвентаря, яким він користується:

 • барний шейкер — пристрій для змішування і одночасного охолодження простих алкогольних напоїв із важко сумісними коктейльними інгредієнтами;
 • джиггер — мірна склянка для контролю кількості інгредієнтів для добавлення до коктейлю;
 • стрейнер — виріб, що відсіює великі частинки льоду, фруктів або ягід при переливанні в барну склянку з шейкера;
 • сокочавилки та смузімейкери для приготування соків та смузі зі свіжих фруктів;
 • барні ложки;
 • сталеві кружки;
 • форми для льоду;
 • ножі;
 • сквізер — інструмент для швидкого отримання соку з лимона та інших цитрусових;
 • потрібні штопори, пробки та інші барменські аксесуари.

Тож, у барі має бути виключно необхідне обладнання та інструменти, щоб робота бармена була комфортною та швидкою. Тоді клієнти будуть задоволені рівнем обслуговування, стануть відвідувати цей заклад постійно із друзями чи колегами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button