Поради

Як вибрати журнальний стіл?

У чому відмінність журнальних столів від своїх більших побратимів? Журнальні столи на противагу іншим видам столів є декоративними елементами інтер’єру. Але є й мультифункціональні моделі, які можуть виконувати роль повноцінних обідніх столів.

Кількість представлених на ринку форм-факторів вражає різноманітністю форм, розмірів та стилів. В інтернет-магазині Меблянка ви знайдете найактуальніші моделі 2022 року.

Залежно від особливостей конструкції та дизайну розрізняють:

  • придивані журнальні та міні-обідні столики;
  • стаціонарні вироби та мобільні моделі на коліщатках або роликах;
  • вироби з додатковими полицями або нішами;
  • різні види трансформерів та модульні конструкції;
  • кавові столики та моделі з неординарним дизайном.

Візуальне сприйняття багато в чому визначається формою стільниці. І тут на вибір також є безліч варіантів:

  • з прямими кутами – квадратні та прямокутні;
  • варіанти овальної та круглої форми;
  • з нестандартною формою стільниці.

Незважаючи на експерименти з матеріалами, впевнене лідерство у 2022 році, як і раніше, утримує дерево. З єдиним уточненням: сьогодні такі меблі найчастіше не виготовляють з масивів дерева. заміною давно стала якісна МДФ.

Критерії вибору журнального столу

Різні напрямки дизайну дали свої відповіді на питання, яким має бути журнальний стіл.

Підбір за стилем

Класика та неокласика як симбіоз класицизму, бароко, рококо та ампіру завжди відрізняються симетричністю форм та увагою до деталей. Тут використовуються класичні матеріали.

Мінімалістичний дизайн говорить сам за себе і виражається у підкресленій простоті та відсутності елементів зовнішньої прикраси.

Стиль модерн – c округлими плавними формами, де навіть квадратні стільниці матимуть підкреслено округлені кути.

Актуальний сьогодні лофт, де органічно виглядатиме металева основа і підкреслено потужна стільниця, начебто ми маємо справу зі зменшеною копією солідного обіднього столу.

Уподобаний багатьом прованс, з його ласкавими поглядами пастельними тонами і приємними оку контурами.

Авангард воліє все нетривіальне: від матеріалів до форм.

З особливою увагою слід підійти до вибору кольору. Одна й та сама модель у різних відтінках виглядає по-різному. Стіл бажано вибирати або в колір інших меблів, або в контрастному виконанні.

Підбір за кольором

Тут працюють досить прості правила, інтуїтивно знайомі кожному. Колір столу підбирається в тон меблів та кімнаті загалом. Але і тут є поле для експериментів: можна підібрати стіл на півтон темніший або світліший за меблі та шпалери, створити кольорові акценти в комплексі з іншими елементами інтер’єру.

Другий варіант – підбір на контрасті, але не завжди він спрацьовує так, як очікується. У світлому інтер’єрі можна експериментувати яскравими кольорами.

Підбір за формою

Журнальні столи з формою прямокутника або квадрата оптимально виглядають біля прямої стінки. Також це дозволяє заощадити місце, якщо розміри кімнати не дуже великі. Місце розташування столика в кімнаті завжди потрібно заздалегідь продумувати.

Вироби з округлою стільницею, що не мають кутів, гармонійно виглядають у центрі вітальні.

Важливе значення мають форма та розміри кімнати, стиль, контури навколишніх меблів, оббивка диванів та крісел.

Столи з квадратними та круглими стільницями добре вписуються у просторі вітальні. Для невеликих кімнат оптимальними будуть овальні та прямокутні стільниці.

Рекомендації від інтернет-магазину Меблянка

Є кілька основних та універсальних правил вибору та розташування столиків. По-перше, слід пам’ятати про дві правила підбору потрібної вам за розміром моделі:

  • висота повинна бути пропорційна розмірам стільниці;
  • висота столика має приблизно відповідати висоті сидінь крісел або дивана, біля яких він розташований.

Якщо ви підбираєте столик як декоративний елемент інтер’єру, то краще розмістити його біля однієї зі стін або зайняти їм кут.

Особливу нішу займають журнальні столики із можливістю трансформації. Це дуже практичні моделі, які можна розмістити у вітальні. У складеному вигляді вони відмінно підійдуть для камерного чаювання. А після простої трансформації, яка виконується в кілька дій, ви отримуєте у своє розпорядження обідній стіл для невеликої компанії.

Якщо для вітальні чи кабінету краще підбирати вироби з просторою стільницею для організації кава-брейків та перекусів, то для спальної кімнати краще шукати компактні моделі. Такі столики з квадратними або прямокутними стільницями можна використовувати як тумбочки з витонченими світильниками.

У лаунж-зоні з м’яким диваном і кріслом гармонійно виглядатиме невисока модель із округлою стільницею. При цьому, якщо ви плануєте просторово розділити приміщення, відокремивши місця відпочинку від операційних зон кімнати, краще використовувати столик зі стільницею прямокутної форми і кутами, що округляють. Головне, щоб стіл перешкоджав вільному переміщенню між зонами.

Прямокутні та овальні моделі можна використовувати і для візуальної трансформації кімнати. Пам’ятайте, що при поздовжній установці вони візуально подовжують простір, а при поперечній, навпаки, вкорочують його.

Використовуючи ці прості правила, ви легко підберете відповідний журнальний столик, а ми доставимо його в будь-який регіон країни.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments