Різні цікавинки

Як зробити стелю візуально вищою

Середня висота стель в типовому житловому будинку становить 2,7 м. Однак вона може бути і 2,5 м, і навіть менше. Все залежить від виду підлогового і стельового покриття, яке ви використовували для обробки приміщення. Наприклад, паркетна підлога в поєднанні з підвісною стелею «краде» до 20 см висоти стін. Особливо гнітючу дію низькі стелі роблять у поєднанні із затемненням, неправильним освітленнням або великим об’ємом приміщення. Як не дивно, маленька кімната з низькою стелею буде здаватися затишною і комфортною, в той час як просторе приміщення через низькі стель буде здаватися тісним і незатишним.

22-11-14-foto-cikavosti500x335-1

Візуально збільшити висоту стель допоможуть деякі дизайнерські прийоми.

1. Білий колір. Зробити стелю білою, мабуть, найбільш ефективне рішення: навіть дуже низька стеля буде здаватися вище за рахунок білого кольору.

2. «Холодні» тони. Пофарбуйте стелю в зелений, блакитний або фіолетовий колір або використовуйте будь-які інші види стельових покриттів в цих тонах.

3. Забарвлення стелі відтінком того ж кольору, що і стіни, але на кілька тонів світліше. Завдяки такому поєднанню кольорів приміщення буде здаватися єдиним цілим.

4. Гіпсокартонне покриття з заглибленнями. Використовуйте для обробки стелі гіпсокартон і якісний http://stroyzakazy.ru/, зробіть у ньому кілька поглиблень і викрасьте їх в темніший колір, відмінний від усієї стелі.

5. Маскування карнизів. В ідеалі для оформлення приміщення з низькими стелями краще взагалі не використовувати карнизи на стику стелі і стін. Однак якщо з якоїсь причини ви не можете цього зробити, вибирайте максимально тонкі карнизи і фарбуйте їх під колір стін.

6. Дзеркала і глянець. Використання дзеркал — один з найефективніших способів візуально збільшити простір. Однак дзеркальна стеля зробить приміщення не надто затишним. Тому потрібно обробити стелю блискучим матеріалом з меншими, ніж у дзеркала, відбивними властивостями. Хорошим рішенням буде натяжна стеля з глянсової плівки.

Читайте також: Надзвичайно компактне житло на 8 кв.м, де майже все необхідне знаходиться в шафі

7. Використання блискучих підлогових покриттів. Якщо немає можливості візуально віддалити стелю від підлоги, вчиніть навпаки: віддаліть підлогу. Наприклад, викладіть її глянсовою плиткою або лакованим деревом світлих тонів. Такі поверхні відбивають світло і за рахунок цього візуально збільшують об’єм приміщення.

8. Нічого горизонтального в оформленні стін. Будь-яка горизонтальна смуга зорово розрізає приміщення на частини і «вкорочує» його. Тому на стінах кімнати з низькою стелею не повинно бути ні бордюрів, ні шпалер з горизонтальними смугами.

22-11-14-foto-cikavosti500x461-1

9. Максимум вертикальних ліній в інтер’єрі. Вертикальні лінії візуально збільшують висоту приміщення. Повісьте на стіну високе дзеркало. Цим ви, по-перше, збільшите висоту кімнати, а по-друге, зробите її просторішою. Купуйте вузький, але високий стелаж для книг. Прикрасьте приміщення квітами з довгими стеблами, високими й тонкими вазами, поставте в них довгі вертикальні гілки. Всі елементи інтер’єру повинні як би тягнутися вгору.

10. Дрібний вертикальний малюнок шпалер. Розмір малюнка на шпалерах теж має значення: чим він дрібніший, тим більшим здається відстань до стелі. Великий малюнок, навпаки, візуально розсікає простір, роблячи кімнату нижчою.

11. Однотонні стіни. Це, можливо, найбільш правильне рішення в оформленні кімнати з низькими стелями. Звичайно, стіни, пофарбовані в один колір, виглядають досить одноманітними, монотонними. Але різноманітність в дизайн можна внести і яким-небудь іншим способом.

12. Відволічіть увагу від стелі. Наприклад, можна зробити акцент на підлогу, використавши для її обробки матеріал, що контрастує по фактурі і кольору зі стелею.

13. Невеликі люстри щільно примикають до стелі. Масивні, низько звисаючі люстри не підходять для низьких приміщень, оскільки вони посилюють відчуття стелі,яка «давить». Віддавайте перевагу невеликим компактним люстрам.

14. Напрям освітлення на стелю. Використовуйте для освітлення кімнати бра, торшери, настільні лампи та інші прилади, світло від яких буде спрямований на стелю. Завдяки цьому кімната буде здаватися вищою. При достатній кількості освітлювальних приладів і вдалому їх розміщенні можна буде і зовсім відмовитися від люстри.

15. Компенсація. Щоб візуально збільшити висоту просторої кімнати з низькою стелею, трохи опустіть стелю в невеликих кімнатах. Тоді перепад висот при переході з одного приміщення в інше не буде відчуватися так явно.

Кнопка «Наверх»
Закрыть