Поради

Яке тренування краще – кардіо або силове?

Кожна дівчина, яка починає займатися фітнесом для схуднення, стикається з питанням: яке тренування краще – кардіо або силове? Одні кажуть, що кардіо спалює більше жирових запасів, а силові допомагають тільки обростати м’язами. Інші – що силові тренування більш ефективні в боротьбі за красиве тіло, а кардіо витрачають занадто багато енергії і для повноцінного силового навантаження просто не вистачить сил.

25-01-16-foto-600x414-1

Користь кардіо для здоров’я та схуднення

Кардіо вправи – чудові ліки для серцево-судинної і дихальних систем. Вони ефективно тренують ці системи, зміцнюючи їх, і навіть допомагають у боротьбі з деякими захворюваннями. Недарма для більшості американців біг вранці мало не священний ритуал. При цьому бігають вони до самої старості, тому й показник тривалості життя дуже високий.

Крім того, за годину тренування можна спалити до 800 ккал, погодьтеся, відмінний показник. Але й тут є кілька нюансів. По-перше, жири під час кардіо спалюються не відразу. Спочатку організм витрачає глікоген, а через 20-30 хвилин активних занять починається витрата жирових запасів. При цьому організм перестане спалювати калорії, як тільки ви закінчите тренування. По-друге, разом з жирами кардіо тренування спалює і м’язову масу, тому яскравий приклад бігуни на довгі дистанції, вони мають худорляву і жилаву поставу.

Користь силового тренування

Що стосується силових тренувань, то тут справа йде трохи інакше. Під час виконання силових вправ спалюється менша кількість калорій. Проте за рахунок розгону метаболізму і необхідність великої кількості енергії для відновлення після тренування, калорії продовжують спалюватися ще 8-10 годин після тренування. Про це свідчить і , який розповідає про тренування та спосіб життя зірок кіно.

Далі цікавий факт для дівчат, які бояться обрости м’язами за допомогою силових тренувань. Спостерігаючи за чоловіками, дівчата часто задаються питанням, чому вони їдять в два-три рази більше, але при цьому не поправляються? Вся справа в м’язовій масі. М’язи мають дуже хороший апетит в плані витрати калорій, саме тому, чим більше людина має м’язову масу, тим швидше її організм спалює калорії. Як ви бачите, все просто.

Так, яке тренування краще – кардіо або силове?

Ефективним і правильним рішенням буде об’єднання двох видів тренувань. У той час, як кардіо тренуватиме витривалість і спалюватиме підшкірний жир, під яким надійно сховалися м’язи, силові тренування будуть нарощувати м’язову масу, прискорювати метаболізм, що означає ще більше спалювання калорій і жирових запасів.

З чого краще починати тренування: з кардіо або силових вправ?

Сказати заочно, що з чого краще починати саме вам, не зможе жоден тренер. Багато хто скаржиться, що після кардіо тренування не залишається сил викласти на максимум з силовими вправами. Ті ж, хто віддає перевагу кардіо залишати наостанок, часто вже не навантажують себе повністю силовими, щоб залишити час для кардіо, а це знижує якість тренування.

Тим не менше, більшість тренерів рекомендують починати все ж з кардіо, так ви і м’язи розігріваєте і підготовляєте організм до інтенсивного тренування. Великий показник ефективності має і інтервальна схема тренувань, коли ви чергуєте два види вправ (кардіо і силові) через певний інтервал часу.

Схеми змішаного тренування

Схема 1. Силові вправи протягом 40-50 хвилин, а потім завершити тренування 10-15 хвилинними кардіо вправами.

Схема 2. Можна поділити навантаження і таким чином: вранці кардіо, ввечері силові. Багато хто відзначає, що цей варіант досить зручний. Вранці можна відправитися на 30-40 хвилинну пробіжку, а ввечері сходити в спортзал.

Схема 3. Інтервальне тренування має багато варіантів розподілу навантаження, ми пропонуємо наступні.
Схема, розрахована на годину занять: 5 хвилин кардіо, 15 хвилин силові, 5 хвилин кардіо, 15 силові, 5 хвилин кардіо, 15 силові. Схема досить важка і добре тренує витривалість.

Для початківців є більш легка схема тренування, розрахована на 30-40 хвилин. 5 хвилин кардіо, 5 хвилин силові, 3 хвилини кардіо, 5 хвилин силові, 3 кардіо, 5 силові, 3 кардіо. В кінці, на розігріті м’язи здорово піде 5-10 хвилинна розтяжка.

Висновок

Існує безліч думок і схем того, як краще проводити тренування. Всі вони індивідуальні і залежать безпосередньо від ваших потреб. Хоч кардіо вправи менш ефективні в плані зниження ваги в довгостроковій перспективі, проте, відмінно тренують серцеву та дихальну системи, тим самим збільшуючи витривалість, яка знадобиться при виконанні силових навантажень. Силові навантаження зміцнюють м’язи і розганяють метаболізм.

Ви можете експериментувати, міняючи місцями черговість силових і кардіо вправ, можете їх змішувати або виконувати їх в різний час доби, або навіть чергувати дні тренувань. Для того, щоб схуднути потрібно вдаватися і до силових і до кардіо навантажень. Кардіо допоможуть зміцнити ваше здоров’я і спалити зайві жири, а силові – відкоригувати вашу фігуру по вашому розсуду, роблячи ваше тіло релєфним і привабливим для чоловічих поглядів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button