Поради

Які кредити для аграріїв видає ПриватБанк

ПриватБанк — учасник державної програми підтримки клієнтів агробізнесу. В банку діє відразу кілька програм, які будуть актуальні для аграріїв. Насамперед поговоримо про кредитну лінію “Агросезон” та можливість оформити кредит на придбання основних засобів. Зауважимо, що ПриватБанк входить до державної програми “Доступні кредити 5-7-9%”, в рамках якої можливо отримати компенсацію процентів по оформленому кредиту. Далі розглянемо кожну з програм детальніше. 

Кредитна лінія “Агросезон”: детальні умови

Якщо підприємству необхідні додаткові кошти для фінансування потреб сільськогосподарського циклу, кредитна лінія “Агросезон” буде оптимальним рішенням. Ця програма підтримки агробізнесу дає змогу оформити кредит для двох цілей: 

  • закупівля сировини та матеріалів;
  • поточний ремонт сільгосптехніки, обладнання та приміщень.

Сума фінансування — від 1 до 50 млн гривень. Процентна ставка варіюється й залежить від кількох факторів. Так, якщо аграрій є учасником державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», то кредит видається під 9% за програмою та під 11% річних під заставу державних гарантій. В іншому випадку, діє річна ставка 22% для мікро-  та малого бізнесу та 20% для середнього та корпоративного бізнесу. 

Кредит на придбання сільськогосподарської техніки

Цільові кредити для аграріїв видають і на придбання необхідної техніки. Її можна купити в рамках програми “Кредит на придбання основних засобів”. Цей міжгосподарський кредит має такі основні умови:

  • 80% вартості майна оплачується в рамках кредиту банком;
  • 20% на оплату техніки — це аванс за кошт аграрія;
  • термін кредитування – до 5 років;
  • графік погашення заборгованості може бути фіксованим та адаптованим до сільгоспциклу;
  • кредит бере участь у державній програмі компенсацій.

Визначено бренди техніки, покупку якої можна оформити в кредит. Клієнту ПриватБанку необхідно лише обрати майно, звернутися до банку для оформлення кредиту та отримати рішення про фінансування. Позичальник отримує від банку спеціальний гарантійний лист, що вказує на сплату 80% вартості техніки. Цей лист передається постачальнику на етапі покупки.

Такий тип кредитної програми підходить виключно для придбання сільськогосподарської техніки від офіційних постачальників. Тому аграріям варто заздалегідь ознайомитися з переліком доступних брендів.

Вимоги до оформлення кредитів

Оформити кредит на розвиток фермерського господарства можна, якщо виконані 3 ключові критерії:

  • власник агробізнесу є фізичною особою, ФОП або юридичною особою та є резидентом України;
  • сукупний дохід за рік не перевищує 20 млн євро;
  • за останні 3 роки не було отримано позику від держави на суму понад 200 000 євро.

Кредит можна оформити для різних цілей. Найчастіше, це модернізація та збільшення обсягів виробництва. З цією метою аграрії купують або вдосконалюють технічні засоби, купують комерційну нерухомість та земельні ділянки для ведення господарчої діяльності. 

В рамках державної програми “Доступні кредити 5-7-9%” процентна ставка компенсації по кредиту розраховується окремо для кожного позичальника. Наприклад, якщо аграрій оформлює кредит на інвестиційні цілі в рамках програми “КУБ” під заставу, встановлюється процентна ставка 7%. Водночас її можна зменшити до 5% за умови створення нових робочих місць.

Який би агрокредит ви не обрали, ПриватБанк пропонує вигідні умови та лояльну систему повернення заборгованості. Влучним рішенням буде доєднатися до державної програми підтримки. Це дасть змогу отримати компенсацію частини відсотків за кредитом та спрямувати заощаджені кошти на розвиток агробізнесу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button