Земля

Біль в попереку у чоловіка приховувала дуже рідкісну інфекцію

У чоловіка з’явився сильний біль в спині. Виявилося, її викликало рідкісне захворювання, яке призводить до скупчення гною в поперековому м’язі.

Image by Freepik

З’ясувалося, що сильний біль в спині і животі у чоловіка був викликаний рідкісним захворюванням, яке призводить до скупчення гною в поперековому м’язі.

67-річний чоловік прибув до відділення невідкладної допомоги в Того, країні в Західній Африці, з сильним болем в правій частині живота і попереку, який розвинувся протягом восьми днів. Згідно зі звітом, опублікованому в Міжнародному журналі хірургії Case Reports, у пацієнта була біль в згиначі стегна при підйомі правого коліна.

Аналіз крові виявив велику кількість імунних клітин, що вказувало на інфекцію. Однак на той момент лікарі не змогли поставити діагноз, тому призначили комп’ютерну томографію (КТ).

Так вони знайшли скупчення рідини в правому поперековому м’язі чоловіка. Медики діагностували у пацієнта первинний абсцес поперекового м’яза. Це рідкісна інфекція, зазвичай її викликає бактерія, яка потрапляє в м’яз з крові або лімфатичних вузлів.

Хірург загального профілю проколов м’яз, щоб дренувати накопичену речовину, випустивши приблизно 150 кубічних сантиметрів гною. Також він видалив пошкоджені тканини.

Лікарі прописали пацієнту курс антибіотиків і виписали його з лікарні; наступний візит був «задовільним», і шість місяців по тому у пацієнта не було виявлено ніяких ускладнень.

Мало що відомо про те, що викликає первинний абсцес поперекового м’яза. За даними Національного інституту охорони здоров’я, захворювання вперше описав доктор Генрі Мінтер в 1881 році.

Часто інфекція пов’язана з такими бактеріями, як Staphylococcus aureus або Escherichia coli. Однак зрозуміти, як саме мікроби проникли в м’язи і взагалі викликали інфекцію, нелегко. Подібне захворювання — вторинний поперековий абсцес — набагато простіше пояснити. Його викликає поширення бактерій з довколишніх органів, наприклад, при інфекціях кишечника.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button