Поради

Які шпалери підійдуть для вітальні?

Вітальня – одне з центральних місць у будь-якій квартирі або приватному будинку. Вона використовується не лише для сімейного відпочинку, але й для прийому гостей. Тому її облаштуванню слід приділити найбільшу увагу. Якщо ви запланували ремонт та хочете купити шпалери для вітальні, обирайте їх максимально ретельно.

На сучасному ринку представлене вражаюче різноманіття шпалер, від бюджетних простих варіантів до вишуканих дизайнерських ліній. Наприклад, на сайті студії Ваш інтер’єр обої для вітальні представлені у широкому асортименті. Вам завжди допоможуть вибрати шпалери таким чином, щоб вони гармонійно вписалися у конкретний стиль оформлення кімнати та відповідають всім вимогам господаря помешкання.

Обираємо колір та малюнок

Вітальня має виглядати привабливо, саме тому потрібно звертати увагу на естетичні характеристики шпалер – на їх колір та візерунок. Вибір по даним критеріям є непростим, адже важливо враховувати конкретний стиль інтер’єру, а також освітлення та інші фактори. Для просторої кімнати, яка буквально заповнена світлом, можна купить будь-які шпалери на свій смак. Якщо ж у приміщенні світла та простору недостатньо, потрібно вибирати кольори, які допоможуть візуально «розсунути» стіни та зробити вищою стелю. Досягнути цієї мети можна за допомогою шпалер будь-якого світлого кольору. Виключення є лише молочні тони, які більш підходять для спальні.

За цим принципом обираємо й візерунок. Для маленьких приміщень краще купувати шпалери з дрібним малюнком, він практично на впливає на сприйняття розміру та інтенсивності освітлення. Якщо стеля висока, обирайте варіанти з горизонтальними смугами, які будуть виглядати досить стильно.

Обираючи кольори, враховуйте також меблювання кімнати. Так, до світлих меблів однаково добре підійдуть вироби як такого ж, так і темного кольору. Якщо шафи, диван та інші предмети обстановки мають темний колір, краще зіграти на контрасті та придбати шпалери лише світлих тонів.

Вибір матеріалу

Шпалери для вітальні мають виглядати презентабельно, тому купувати простенькі паперові покриття не бажано. Звертайте увагу на варіанти, вироблені на вініловій або флізеліновій основі. Останні мають суттєву перевагу – більшість з них можна фарбувати у будь-який колір багато разів, завдяки чому є змога частіше змінювати вигляд кімнати та привносити нотку свіжості в інтер’єр.

Вдалим вибором для вітальні стануть і рідкі шпалери. Зверніть на них особливу увагу, якщо стіни у вітальні мають численні дефекти. Рідка суміш у процесі нанесення на поверхню заповнює всі нерівності, що виключає необхідність у складних підготовчих роботах.

Не бійтесь експериментувати та комбінувати шпалери з різних матеріалів, а також кілька кольорів одразу в конкретній кімнаті. Наприклад, можна декорувати протилежні стіни контрастними кольорами. Такий підхід дозволить зробити вітальню оригінальною та стильною.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button